Romániában szerzett újabb Európa-bajnoki címet a magyar női ifjúsági kézilabda-válogatott

MTI 2023. július 16., 21:39 utolsó módosítás: 2023. július 17., 10:22

A magyar női ifjúsági kézilabda-válogatott százszázalékos teljesítménnyel szerezte meg az aranyérmet a romániai korosztályos Európa-bajnokságon, amelynek vasárnapi döntőjében 35-26-ra verte Dániát.

Százszázalékos teljesítménnyel szerezte meg az aranyérmet a magyar csapat Fotó: Facebook/Magyar kézilabda-válogatott

A két csapat már szerdán, a középdöntő utolsó fordulójában is találkozott egymással, akkor 41-23-ra nyertek a magyarok, bár az a mérkőzés mindkét együttes számára tét nélküli volt a továbbjutás szempontjából.

Ezúttal a dánok játszottak jobban az első félidőben, volt egy tízperces időszak, melyet 7-2-re megnyertek, a szünetben pedig három góllal vezettek.

A második felvonás elején támadásban és védekezésben is nagyot változott, sokkal pontosabbá vált a magyar együttes teljesítménye, ennek köszönhetően öt perc alatt 6-0-s sorozatot produkált, így a meccs kétharmadánál 23-19-es előnyben volt.

A lendületet az ellenfél időkérései sem tudták megtörni, a 46. percre (28-21) már eldőlt a mérkőzés. A hátralévő időben tovább nőtt a különbség, a második félidőt 21-9-re, a finálét 35-26-ra nyerték meg a magyarok.

A magyar csapatból Varga Emília 11, Csíkos Luca és Simon Petra nyolc-nyolc találattal, Zaj Klára kilenc, Imre Szofi egy védéssel járult hozzá a sikerhez.

Szilágyi Zoltán szövetségi edző csapata a csoportkörben Franciaországot 30-29-re, Szerbiát 32-26-ra, Norvégiát 28-20-ra győzte le, a középdöntőben a dánok elleni sikert megelőzően Montenegrót 28-25-re verte, majd az elődöntőben 34-26-ra nyert a házigazda Románia ellen.

A magyar csapat legeredményesebb játékosa Simon Petra volt a tornán, aki összesen 43 gólt lőtt.

A magyarok sorozatban harmadszor nyerték meg az U19-es korosztály kontinenstornáját, így az összmérlegük immár három arany-, három ezüst- és egy bronzérem.

A bronzérmet a házigazda román válogatott szerezte meg, amely a kisdöntőben 39-32-re nyert Portugália ellen.

Női kézilabda, ifjúsági Európa-bajnokság, döntő:
Magyarország-Dánia 35-26 (14-17).
A magyar gólszerzők: Varga E. 11, Csíkos, Simon 8-8, Szabó A. 3, Farkas J., Szabó L. 2-2, Csernyánszki 1.