Az akadémia honlapján megjelent közleményből kiderült, hogy a munka nem áll le: „A jelenlegi előírások szerint tízfős csoportokban lehet a szabadban edzéseket tartani. Amíg az időjárás engedi, a gyerekek bicikli- és gyalogtúrákon vehetnek részt, az alap- és az izometrikus gyakorlatok nagy részét pedig a sportolók odahaza is el tudják végezni.
– írják.
A szigorításokkal kapcsolatban Sipos Lórántot, a Székelyudvarhelyi Szejke SK vezetőedzőjét kérdeztük.
„A szigorítások az utánpótlást, az iskoláskorú gyerekeket érintik, ez azonban nagyban befolyásolja a felnőtt csapat felkészülését is, mivel rendszeresen négy-öt ifjúsági is benne van a keretben, együtt készülnek a többiekkel.
A felnőtt korú teljesítménysportolók folytathatják az aktivitásukat, azon feltételek között, amiket korábban meghatároztak. A gyerekekre a tanügyminisztérium által meghatározott vörös forgatókönyv van érvényben, így ha nem mehetnek iskolába, akkor a zárt térben tartandó edzéseken sem vehetnek részt” – mondta Sipos.
Ami a versenyeztetést illeti, továbbra sincs semmi információ arról, hogy az utánpótlás-bajnokságok, illetve a másodosztályos küzdelmek mikor rajtolhatnak el.
„A Román Kézilabda-szövetségtől továbbra sem kaptunk semmi új információt, nem tudunk semmit, így továbbra is a felkészüléssel, edzésekkel foglalkozunk. Egyedül az első osztályos bajnokságok működnek, azok is egyelőre buborékrendszeres teremtornákkal. Erről próbálnak áttérni a hétvégi fordulókra, de nem lehet tudni, hogy miképp is fog folytatódni a bajnokság.
Egyedüli információ még augusztusból származik, amikor beneveztünk a bajnokságba, hogy a másodosztályos mezőnyt kb. 15 csapat fogja alkotni” – tette hozzá a vezetőedző.
A hónap elején derült ki, hogy a Szejke SK felnőtt keretében többen is megfertőződtek a koronavírussal, a tesztelést követően kiderült, hogy öt játékos lett pozitív. Mindannyian tünetmentesek voltak, Sipos pedig elmondta, hogy mindenki egészséges, lejárt a kéthetes karantén, és a felnőtt korú játékosok folytatják az edzésket.
„Próbálunk mindent a rendelkezéseknek megfelelően csinálni. Ám úgy a kézilabdában, mint a mindennapi életben elég nagy az összevisszaság. Mi lélegzetvisszafojtva várjuk, hogy mi fog történni velünk” – zárta a beszélgetést a Szejke vezetőedzője.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Jól haladnak a munkálatok a Nagyszebent Fogarassal összekötő autópályán – közölte a Brassó megyei út- és hídkarbantartó vállalat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!