Magabiztos sikerrel kezdtek az udvarhelyi kézilabdázók

Székely Sport 2021. június 02., 17:47 utolsó módosítás: 2021. június 02., 20:53

Kétgólos győzelemmel kezdte a nagyifjúsági (ifi 1-es) fiú kézilabda-bajnokság országos döntőjét a Székelyudvarhelyi ISK, szerdán délután 31–29-re verte a Foksányi ISK együttesét.

Kemény meccsen húzták be a győzelmet az udvarhelyi ifi kézilabdázók. Korábbi felvétel Fotó: Beliczay László

A Sipos Lóránt által irányított Székelyudvarhelyi ISK Kolozsváron, a Horia Demian sportcsarnokban a Foksányi ISK-val csapott össze. A klub hivatalos oldalán megjelent tudósításból kiderült, hogy az elején szoros volt a küzdelem, tíz perc játék után a Sipos Lóránt által irányított együttes átvette a vezetést, a szünetben 16–12 volt az állás.

Fordulás után még tovább növelte előnyét az ISK, hét góllal is vezetett. Foksányi időkérés következett, de nem lehetett megtörni az udvarhelyiek lendületét, továbbra is 6–7 góllal vezettek. Habár a végjátékban sikerült két gólra feljönnie Foksánynak, az udvarhelyi ISK győzelme nem forgott veszélyben.

Az ISK csütörtökön 15 óra 30 perctől egy elvileg ennél is nehezebb mérkőzést játszik a Bukaresti CSM együttesével. Az országos döntő össze találkozóját a Tordai Potaissa AHC Facebook-oldalán élőben lehet nézni.

Országos bajnokság, ifjúsági 1-es korosztály, döntő, 2. csoport, 1. forduló:
Székelyudvarhelyi ISK–Foksányi 2007 ISK 31–29 (16–12)
Az ISK gólszerzői: Katona Tamás 8, Hintz Magor és Szilveszter Bence 6–6, Mátyás Demeter 4, Tófalvi Tamás 3, Geréb Zalán 2, Teiu Dănuț és Menyhárt Barna 1–1. Játszott még: Csutak Zsolt és Kacsó Bence (kapusok), Tófalvi Krisztián és Vári Tamás. Edző: Sipos Lóránt.