Könnyed diadallal indított az Udvarhelyi VSK

Józsa Csongor 2021. szeptember 21., 20:14

Kedden délután a városi sportcsarnokban játszotta a férfi kézilabda A osztály 2020–2021-es idényének első mérkőzését a VSK Székelyudvarhely, az újonc Vidombáki Sportingot látta vendégül. A végén kétszámjegyű lett a különbség.

Nem tudták megállítani az udvarhelyieket Fotó: Beliczay László

Csak az első negyedóra hozott szoros csatát, a sokkal tapasztaltabb házigazdák fokozatosan elléptek ellenfelüktől, a félidőben már hattal vezettek.

A pihenőt követően még rátett egy lapáttal a Sipos Lóránt által felkészített együttes, a tréner az összes benevezett kézilabdázónak megadta a játéklehetőséget. Simán húzta be a bajnokság nyitómeccsét a VSK Székelyudvarhely, a következő játéknapon Fogarason vendégszerepelnek.

Fotó: Beliczay László

Férfi kézilabda A osztály, D csoport, 1. forduló:
VSK Székelyudvarhely–Vidombáki Sporting 36–23 (16–10).
A hazaiak gólszerzői: Komporály Attila 9, Angelo Teuțean, Fekete Róbert, Csibi Hunor 5-5, Palatka Barna 4, Katona Tamás 3, Hadnagy Lóránt 2, Jére Róbert, Tófalvi Krisztián, László Zsolt 1-1. Játszott még: Orbán Szilád, Jobb Lőrinc (kapusok), Dănuț Teiu, Tófalvi Tamás.

A játéknap további eredményei: Segesvári CNE–Tordai Potaissa II. 37–34, Nagybányai Minaur–Kolozsvári U II. 53–32, Segesvári VSK–Fogarasi VSK 39–31.