Az ünnepélyes szalagvágáson és az átadáson, ahol ott voltak Zetelaka gyerek- és ifjúsági kézilabdázói, illetve a csoportok edzői, Nagy Attila, a település polgármestere kiemelte, hogy jó helyre érkeztek a magyarországi vendégek.
„Zetelaka a női kézilabda szempontjából egy fontos hely. Nem a sportág fellegvára, de az utánpótlásnevelés egyik erődítménye. Ezen a téren van történelmünk,
Jó képességű játékosokat adott Zetelaka a környező csapatoknak és Szabó Szilvia személyében román válogatott játékosunk is van. Jó helyre érkeztek a vendégeink és az alapítvány támogatása is, egy teljesen új sportpadlót kaptunk, amely biztosítja, hogy egészségesen tudjanak sportolni a csarnokban” – mondta beszédében a polgármester.
Hozzátette, hogy Zetelakáról is szorítanak a magyar válogatott sikereiért az olimpián is: „Hiszen mi együvé tartozunk. A sport az, amiben határon innen és túl a magyarok egy szívvel szurkolhatnak válogatottnak. Reméljük, hogy ezt a támogatást majd meg tudjuk hálálni egy zetelaki magyar válogatott játékossal is”.
Juhász István reményét fejezte ki, hogy a magyar válogatott játékosait, akik jelenleg Székelyudvarhelyen készülnek az olimpiára, megérinti az a nemzettudat, amit Székelyföld képvisel.
A lányok megtapasztalják, hogy mennyien szurkolnak nekik itt, Erdélyben is. Továbbra is célunk, hogy a határon túli magyar kézilabdás aktivitást biztos alapokra építsük fel, növelni akarjuk a kézilabdázók és sportszakemberek számát. Ehhez infrastrukturális fejlesztések is szükségesek, mi ebben próbálunk segíteni, egyik példája ez az új sportpadló is” – tette hozzá.
A magyar női kézilabda-válogatott nevében felszólaló Elek Gábor szövetségi kapitány kívánsága pedig az, hogy a településen minél hatékonyabban tudják kihasználni az új sportpályát, és
a nemzeti összetartozás jegyében minél több kézilabdázóból váljon komoly játékos és akár magyar válogatott.
A sportcsarnok padlózatát az Együtt Növünk Fel! Alapítvány újíttatta fel.
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!