Felkészülés: a VSK Székelyudvarhely húsz góllal verte első ellenfelét

Székely Sport 2022. január 12., 20:20 utolsó módosítás: 2022. január 12., 21:11

Lejátszotta első felkészülési mérkőzését a VSK Székelyudvarhely, szerdán kora este a városi sportcsarnokban a Segesvári CNOE együttesét verte könnyedén.

Negyvenöt gólt szereztek a piros mezes székelyudvarhelyiek Fotó: László Ildikó

A férfi kézilabda másodosztály folytatására hangoló udvarhelyi együttes három felkészülési meccset játszik a héten, az elsőt szerdán este rendezték.

Habár az első gólt a vendégek szerezték és a 10. percben még kettővel, 7–5-re vezettek, hamar átvette a házigazda az irányítást és pár perc alatt zsinórban hat gólt szerezve megfordította az állást (11–7). A jó játék kitartott a szünetig, fél óra után 21–14-re vezetett a VSK.

Térfélcserét követően próbált kapaszkodni az ellenlábas, ám nem sikerült közelebb férkőzni, hamar kétszámjegyűvé vált a különbség (39. perc: 27–17).

Ezután sem vették el az udvarhelyi fiúk a lábukat a gázpedálról, további találatokat szerezve végül hússzal, 45–25-re nyerték az edzőmeccset.

Pénteken 18.30-kor a Fogarasi VSK-t, szombaton 12 órakor a Vidombáki Sportingot fogadják a következő felkészülési mérkőzéseken.

Férfi kézilabda, felkészülési mérkőzés:
VSK Székelyudvarhely–Segesvári CNOE 45–25 (21–14).
Gólszerzők: Csibi 9, Katona, Palatka 6–6, Fekete, Pál, Kónya, Mátyás, Geréb 4, Teiu, Jére, László, Hadnagy 1–1.