Először láthattuk hazai környezetben az élvonalbeli VSK Udvarhelyt

Józsa Csongor 2022. augusztus 16., 22:19

Csapatbemutatóval egybekötött felkészülési mérkőzést játszott a székelyudvarhelyi kézilabda-együttes. Egy észak-macedón gárdát, az SZKC volt játékosának csapatát, a HC Szkopjét hívták el erre.

Szórakoztató mérkőzést láthatott a közönség Fotó: Erdély Bálint Előd

A Bölények Ligájára való felkészülést egy hónapja kezdte el a VSK Székelyudvarhely férfi kézilabda-csapata. A soron következő idényben újoncnak számít majd az élvonalban, kedden délután a városi sportcsarnokban tartották a szurkolóik, sportszeretők számára a csapatbemutatóját. A volt SZKC-játékos, jelenleg edzői szerepkört ellátó Goran Kuzmanoszki által irányított HC Szkopjét látták vendégül.

Nagy tapsot kapott az udvarhelyiek közönségkedvence, a mérkőzés is jó hangulatot hozott, szép számban kilátogattak a nézők a lelátókra.

A korábbi udvarhelyi közönségkedvenc, Goran Kuzmanoszki Fotó: Erdély Bálint Előd

Megismerkedhettek a keret új igazolásaival, kicsit hangolhatott mindenki a bő egy hét múlva rajtoló új szezonra.

A barátságos találkozón végig a házigazdák irányítottak, végig vezettek – még ha érződött, hogy sok a munka a hátralévő időszakban. A szünetet követően teljesen lerázta magáról a vendégeket a Sipos Lóránt által irányított együttes, magabiztosan megnyerte a találkozót.

Fotó: Erdély Bálint Előd

Szerdán 17 óra 30 perctől újból megmérkőzik a két fél, ennek is a helyszíne a városi sportcsarnok lesz, a találkozóra a belépés díjtalan.

Férfi kézilabda, felkészülési mérkőzés:
VSK Székelyudvarhely–HC Szkopje 31–19 (14–9).
A hazaiak gólszerzői: Claudio Ramos 6, Aron Dedu 5, Angelo Tăuțean 4, Putnoky Szabolcs és Ferenczi Botond 3-3, Kónya Hunor, Fekete Róbert, Csibi Hunor és Vuk Milosevics 2-2, Katona Tamás és Tófalvi Tamás 1-1. Játszottak még: Varó Lajos, Orbán Szilárd, Jobb Lőrinc (kapusok), Csíki Botond, Mátyás Demeter, Hadnagy Lóránt.
•  Fotó: Erdély Bálint Előd