Döcögött a VSK játéka, a győzelmet így is simán behúzta

Józsa Csongor 2021. október 15., 19:12 utolsó módosítás: 2021. október 15., 19:13

A férfi kézilabda A osztály ötödik játéknapján, pénteken a Tordai Potaissa II. együttesét fogadta a VSK Székelyudvarhely. Az elején az ellenfél, utána a házigazda diktálta az iramot a városi sportcsarnokban.

Megtörte ellenfelét, behúzta a győzelmet a VSK Székelyudvarhely Fotó: Beliczay László

Nem indult jól a mérkőzés a VSK számára, védelemben és támadásban is sok hibát követett el. A vendégek ezt maximálisan kihasználták, a 14. percben 6–8-as állásnál időt kellett kérjen a hazaiak edzője, Sipos Lóránt. Rendezték a sorokat, zsinórban lőtt négy találattal 10–10-nél kiegyenlítettek, aztán a vezetést is sikerült átvenniük. A lendület megmaradt a pihenőig, az első félidő végén már 19–15-re a VSK vezetett.

A második felvonásban fokozatosan nőtt a különbség, bár a fiatal ellenfél végig jól tartotta magát. Nem volt kérdés, hogy a három pontot melyik csapat szerzi meg, a VSK hét góllal nyert és továbbra is ott áll a D csoport dobogóján.

Férfi kézilabda A osztály, D csoport, 5. forduló:
VSK Székelyudvarhely–Tordai Potaissa II. 37–30 (19–15).
Gólszerzők: Komporály Attila 7, Jére Hunor és Csibi Hunor 6-6, Fekete Róbert, Tófalvi Krisztián 4-4, Angelo Tăuțean, Kónya Hunor Hadnagy Lóránd, Ferenczi Botond és Katona Tamás 2-2.