Csoportgyőztes a Szejke SK, jöhet a feljutási torna

Székely Sport 2021. március 21., 17:21

Győzelemmel és így első helyen zárta a férfi kézilabda másodosztály C csoportját a Székelyudvarhelyi Szejke SK, vasárnap délután hat góllal verte a Nagyváradi VSK-t.

Magabiztos teljesítménnyel zárta az alapszakaszt az udvarhelyi együttes Fotó: Beliczay László

A székelyudvarhelyi városi sportcsarnokban rendezett buboréktorna utolsó fordulójában csak egy kérdés várt válaszra, melyik együttes végez az első helyen: a Szejke SK amennyiben legyőzi a Nagyváradi VSK-t, biztosan az élen zár.

Sipos Lóránt tanítványai pedig nem hibáztak, már az első félidőben megalapozták a győzelmet, előnyüket pedig magabiztosan tartották a fordulás után.

A Szejke SK 33–27-re győzött, a siker pedig azt jelenti, hogy az első helyen jutott tovább a feljutásról döntő tornára, amelyet április 16–18. között tartanak, a helyszín egyelőre nem ismert.

A feljutási tornán a csoportok első két helyezettjei, valamint a két legjobb harmadik vesz részt. Az udvarhelyi csapat ellenfele a B csoport második helyezettje lesz.

Férfi kézilabda másodosztály, C csoport, 14. forduló
Nagyváradi VSK–Székelyudvarhelyi Szejke SK 27–33 (13–19)
Gólszerzők Kónya 8, Csibi, Fekete 4–4, Tăuțean, Katona 3–3, Komporály, Szabó, Jére, Palatka 2–2, Mihály, Tófalvi, Szilveszter 1–1
Játszott még: Jobb, Orbán, Csutak – Hadnagy.
Hétméteresek: 1/1, illetve 3/3.
Kiállítások: 4, illetve 4 perc.