Rátett egy lapáttal a VSK Udvarhely, azt már nem bírta ellenlábasa

Józsa Csongor 2022. március 12., 13:17 utolsó módosítás: 2022. március 12., 13:49

Húsz percig rendre válaszoltak egymásnak, aztán egy fokozattal magasabbra kapcsolt a székelyföldi kézilabda együttes, amit a házigazdák nem tudtak lereagálni.

Az udvarhelyiek akarata érvényesült a játéktéren Fotó: Beliczay László

Szombaton délelőtt idegenben, a CS Medgidia otthonában lépett pályára a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda A-osztály felsőházi rájátszásának ötödik fordulójában.

Roppant szoros volt a párharc eleje, a 20. percig hol az egyik, hol a másik fél vezetett, csupán egyetlen gól volt a különbség. A pihenő előtt a vendégek voltak, akik erről elmozdultak, a jó védekezésnek és kapusuk, Jobb Lőrinc védéseinek köszönhetően úgy mehettek vissza az öltözőbe, hogy már néggyel vezettek (14–18).

A második játékrészben a Sipos Lóránt által irányított gárda megmutatta, hogy sokkal jobb, gyorsabb, pontosabb kézilabdát tud játszani, mint a házigazda. Az olló egyre jobban nyílt, végül két számjegyű lett a különbség.

Magabiztosan szerezte meg a három pontot, harmadik diadalát a VSK Udvarhely, így már ott van a play-off élbolyában.

Férfi kézilabda A osztály, felsőházi rájátszás, 5. forduló:

CS Medgidia–VSK Székelyudvarhely 27–39 (14–18).
A vendégek gólszerzői: Komporály Attila 11, Csibi Hunor 5, Konya Hunor és Fekete Róbert 4-4, Angelo Tăuțean, Tófalvi Krisztián, Hadnagy Lóránt és Ferenczi Botond 3-3, Katona Tamás 2, Jére Róbert 1.