A Magyar Kézilabda-szövetség keddi beszámolója szerint a csapat a karácsonyi ünnepeket követően folytatta a felkészülést Telkiben, de a norvég Elverumtól hazatérő Máthé Dominik nem tudott csatlakozni a kerethez, mert koronavírus-tesztje pozitív lett.
A jobbátlövő korábban megkapta a védőoltást, tünetmentes, panaszai nincsenek, így amennyiben későbbi tesztjei negatívak lesznek, a jövő héten csatlakozhat játékostársaihoz.
A magyar együttes jövő csütörtökön 19 órától Fehéroroszországgal, szombaton 19 órától pedig Bahreinnel játszik edzőmérkőzést Szigetszentmiklóson.
Az Európa-bajnokság B csoportjában január 13-án 21.30-tól Hollandiával, 16-án 19 órától Portugáliával, majd 18-án 19 órától Izlanddal találkoznak a magyarok az új Budapesti Kézilabda Arénában. A középdöntőbe az első két helyezett jut.
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!