Pontot szerzett a Hargita KK, súlyos vereséget szenvedett a Sepsi-SIC

Zátyi Tibor 2024. október 12., 17:30

Mindkét székelyföldi együttes idegenben lépett pályára a női kézilabda A divízió negyedik játéknapján, szombaton: a Sepsi-SIC alulmaradt a veretlenek csatájában, a Hargita KK a hajrában szerzett pontot Fogarason.

Munteanu-Korodi Krisztina nyolc gólt szerzett Fotó: László Ildikó

Az A csoport két tökéletes együttese talákozott az olimpiai sportcsarnokban Ploiești-en, ahol a házigazda Județean Prahova a szünetig eldöntötte a pontok sorsát a Sepsi-SIC ellen, hiszen ekkor már tíz góllal vezetett. A háromszékiek nem találták ritmusukat a második játékrészben sem, a hazaiak pedig nagyon elhúztak az eredményjelzőn, végül 19 góllal nyertek.

A Székelyudvarhelyi Hargita KK és szombati házigazdája, a Fogarasi VSK egy-egy győzelmet szerzett eddig a bajnokságban, így mindkét félnek nagy szüksége volt a pontokra. A Mester Zsolt vezetőedző által irányított vendégek kiválóan kezdtek, folyamatosan elhúztak az eredményjelzőn, negyedóra után már hat góllal vezettek. Innen kezdett kapaszkodni a házigazda, és a szünetig kettőre csökkentette hátrányát.

A nyílt csata a térfélcserét követően is folytatódott, a Hargita KK viszont nem tudta megőrizni előnyét, a fogarasi lányok hamar egyenlítettek. Innen felváltva vezettek a csapatok, aztán a hazaiak elléptek néggyel. Ez nem törte meg a vendégeket, akik az utolsó másodpercekben szerzett András Anett-góllal egyenlítettek, így egy ponttal gazdagodtak.

Hétközi forduló következik, a csoportban harmadik háromszékiek szerdán 15 órakor a CS Mioveni-t fogadják a Szabó Kati sportcsarnokban, az udvarhelyiek a hatodik helyről várják a folytatást, ugyancsak szerdán 17 órakor az éllovas Județean Prahovát a városi sportcsarnokban.

Női kézilbda A osztály, A csoport, 4. forduló
Județean Prahova–Sepsi-SIC 36–17 (19–9),
a háromszéki gólszerzők Gheroghe 5, Bita 4, Rău, Banu 2–2, Abaza, Solymosi, Márton, Damian 1–1.

Fogarasi VSK–Székelyudvarhelyi Hargita KK 34–34 (18–20),
az udvarhelyiek gólszerezői Munteanu-Korodi 8, Chiratcu 7, Miklós 5, András 4, Mester, Cramba 3–3, Német 2, Bálint A., Bálint N. 1–1