A felnőttek mellett az ifjúsági romániai férfi kézilabda-válogatottak is összegyűlnek. Előbbiek Eb-selejtezőre hangolnak, utóbbiak edzőtáborba vonulnak, vagy felkészülési tornára utaznak.
A nagyifjúságiak keretébe (U21) a VSK Székelyudvarhely átlövője, Lőrincz Botond kapott behívót.
Az ifjúsági csapat (U19) szövetségi kapitánya a VSK és a Székelyudvarhelyi ISK közös játékosát, Szabó Zoltánt hívta be.
A legtöbben, hárman a kadetválogatotthoz csatlakoznak Székelyudvarhelyről: Bodor Tas-József, Józsa Csaba és Jenei Kristóf (mindhárman VSK és ISK).
Előbbi két gárda összetartáson vesz részt, az U17-es együttes az edzőtábor mellett egy lengyelországi felkészülési tornára hivatalos.
Betalálnia sem sikerült Örményországban az Universitatea Craiovának, amely a hajrában kapott góllal búcsúzott az Európa Ligától. A Ferencváros magabiztosan verte török ellenfelét, a sikerből Marius Corbu góllal vette ki a részét.
Nem tudott kiemelkedő teljesítményt nyújtani az FC Argeș vendégeként a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, a hajrában mégis bezsebelte a három pontot a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 7. fordulójában. Ez volt a háromszékiek első sikere idegenben.
A Németországból Marosvásárhelyre érkező repülőgép kényszerleszállását hajtott végre Budapesten szombaton este.
Az erdélyi MCC-nek jelenleg csak a következő hetekre van elegendő anyagi forrása, ezért a tanév a megszokott formában és méretben biztosan nem indul el.
A templom szomszédságában épülő idősek nappali központja, a rendezetlen környezet, az elmaradó egyeztetések és mindenekelőtt a magyar állami támogatással létrehozott bölcsőde miatt gyűltek össze sérelmek a szászfenesi református gyülekezetben.
Románia legfontosabb ügye: a péksütemények. Egy lepényállam vajaskifli-gyarmatának franciás hadicsele durrant el...
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!