Öt, majd hat gól zsinórban, a második a VSK Udvarhely

Józsa Csongor 2021. november 13., 20:10

Az elején ráijesztett ellenfelére a Vidombáki Sporting. Csakhogy, a VSK Székelyudvarhely nem nagyon ijedt meg ettől a férfi kézilabda A osztályban.

Csak az elején volt szoros a harc Fotó: Beliczay László

Szombaton délután a Vidombáki Sporting otthonában lépett pályára a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda A osztály D csoportjának nyolcadik fordulójában. A hazaiak az elején 4–1-re elhúztak.

A Sipos Lóránt által irányított együttes válaszképp előbb zsinórban ötször zörgette meg hálójukat, átvette a vezetést, aztán úgy lőtt hatot, hogy egyet sem kapott, így a 23. percben már 12–5-re vezettek.

Gyakorlatilag, ennyi volt a találkozó forgatókönyve, mert a szünetre a székelyföldi csapat összehozta a két számjegyű különbséget (8–18). A második félidőben csak növelte az előnyét, így könnyedén zsebelte be a pontokat.

Egy nappal korábban a csoport másik összecsapásán azon két klub csapott össze, amelyik szintén azért harcol, hogy a rájátszás felsőházába kerüljön: a Fogarasi VSK és a Segesvári VSK végül 28–28-as döntetlennel zárták a csatát.

Ennek, illetve a győzelmének köszönhetően a VSK Székelyudvarhely feljött a második helyre, nagyon fontos összecsapásuk következik, a fogarasiakat látják vendégül.

Férfi kézilabda A osztály, D csoport, 8. forduló:

Vidombáki Sporting–VSK Székelyudvarhely 23–37 (8–18).
A vendégek gólszerzői: Csibi Hunor 8, Jére Róbert 7, Katona Tamás 6, Fekete Róbert 4, Tófalvi Krisztián 3, Hadnagy Lóránt, Ferenczi Botond és Komporály Attila 2-2, Palatka Barna, László Zsolt és Mátyás Demeter 1-1.

A csoport élmezőnye: 1. Segesvári VSK 20 pont, 2. VSK Udvarhely 19 (282–210), 3. Fogarasi VSK 19 (275–236).