A férfiaknál a Szeged, a nőknél pedig a legutóbb döntős Ferencváros, illetve a Debrecen is szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, vagyis összesen öt magyar csapat szerepel majd a csoportkörben.
Az EHF tájékoztatása szerint a férfiaknál a bajnokként alanyi jogon résztvevő Telekom Veszprém mellett az OTP Bank-Pick Szeged is elindulhat, elutasították viszont a portugál Sporting CP, a román Bukaresti Dinamo, a svájci Kadetten Schaffhausen, valamint a svéd IFK Kristianstad kérelmét.
A nőknél a Győri Audi ETO KC mellett a Ferencváros indulása nem meglepő, a következő szezonban viszont már a DVSC Schaeffler is részt vehet, mivel a szövetség megerősítette a harmadik magyar csapat szabadkártyás kérelmét.
Itt a tavalyi két román színeket képviselő klub, a Bukaresti CSM és a Bukaresti Rapid is ott lesz a mezőnyben.
A csoportkör sorsolására június 27-én 12 órakor kerül sor, Bécsben, mindkét nem esetében két nyolccsapatos csoportot alakítanak majd ki. A női BL szeptember 9-én rajtol, a mérkőzéseket szombaton és vasárnap játsszák, a négyes döntőt június 1-2-án rendezik Budapesten.
A férfi BL-ben szeptember 13-án kezdődik az új idény, a meccseket szerdán és csütörtökön rendezik, a négyes döntőre pedig június 8-9-én kerül sor Kölnben.
A szabadkártyát nem kapott csapatok az Európa-ligában szerepelhetnek majd ősztől.
Minden eddiginél nagyobb bírságot szabott ki az FK Csíkszeredára a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága. A testület szerdai ülésén több mint 25 ezer lejre büntette a klubot, a székely és magyar szimbólumok használata miatt.
Hiába próbált minden jogi lehetőséget kihasználni az elmúlt hetekben a Sepsi OSK, a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) nem változtatott korábbi határozatán: elutasította a háromszéki klub fellebbezését a Chindia Târgoviște elleni ominózus mérkőzés ügyében.
Két autót is eltulajdonított egyetlen éjszaka alatt egy 22 éves, csíkszeredai fiatalember: egyiket lakóhelyéről, másikat Székelyudvarhelyről vitte el.
Milyen nemzetiségű volt Hunyadi János és fia, Mátyás? Magyar és román történészek kolozsvári kerekasztal-beszélgetés keretében járták körül, miként lett Hunyadi Jánosból és fiából, Mátyásból a román és a magyar történelem közös szereplője.
Műszaki hiba okozhatta a szörnyű Temes megyei tragédiát, amelyben életét vesztette a PAOK Szaloniki labdarúgó-csapatának hét szurkolója, hárman pedig megsérültek. Legalábbis erről beszélt a közúti szerencsétlenség egyik túlélője a görög sajtó szerint.
Nem biztos, hogy áprilistól megszűnik a lakossági gázársapka. Több ezer kilométernyi elektromos kerítést építenek országszerte a medvék távoltartására.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!