A Székelyudvarhelyi Kézilabda Club a negyedik évadját töltötte a 2014–2015-ös idényben a nemzetközi porondon. A harmadik számú kupakiírásban, a Challenge Kupában a 3. körben kapcsolódott be a Vlad Caba által irányított együttes.
Az angol HC Cambridge és a luxemburgi Red Boys Differdange könnyed búcsúztatását követően következtek a nehezebb meccsek, a jobb nevű ellenlábasok. A negyeddöntőben az ukrán ZTR Zaporizzsját idegenben sikerült megtörniük, míg az elődöntőben a hazai kétgólos diadal elégnek bizonyult a Benfica ellen.
A döntőben egy másik luzitán gárda, az ABC Braga volt az ellenfél. Az első találkozót idegenben játszotta az SZKC, a székely csapat 32–28-ra kapott ki – ez volt az egyetlen veresége az együttesnek a sorozatban. Egy hétre rá, 2015. május 24-én a városi sportcsarnokban, telt házas, 1500 néző előtt lejátszott összecsapáson
ledolgozták a hátrányt, 32–25-re nyertek, így a csapatkapitány, Goran Kuzmanoszki emelhette magasba a trófeát.
Az udvarhelyi klubnak ez volt a legnagyobb sikere, a román bajnokságban egyszer ezüst-, két ízben pedig bronzérmet szerzett. Az együttes megalapítója, elnöke, Verestóy Attila szenátor halálát követően 2018. januárjában megszűnt.
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!