A csütörtöki sorsoláson a címvédő Siófoki KC horvát, román és dán ellenfelet kapott. A Siófok–Nagydisznód mérkőzések mellett lesz még egy magyar–román párharc, egy másik csoportban Érd–Brassó meccsekre kerül sor.
Női kézilabda EHF Kupa, csoportbeosztás
A csoport: Baník Most (cseh), Kastamonu Belediyesi GSK (török), Thüringer HC (német) és Debreceni VSC.
B csoport: Podravka Koprivnica (horvát), Siófoki KC, Nagydisznódi Măgura és Köbenhavn Handball (dán).
C csoport: Perla Lublin (lengyel), Érdi KC, Brassói CSM Corona és Odense (dán).
D csoport: Bietigheim (német), Herning Ikast (dán), Lada (orosz) és Storhamar (norvég).
A női EHF Kupa lebonyolítása nem változott a legutóbbi szezonhoz képest. A selejtezőben 50 csapat vett részt, a három forduló után alakult ki a 16-os főtábla mezőnye. A csoportküzdelmek 2020. január 4. és február 9. között zajlanak, majd jön az egyenes kieséses szakasz. A döntőt jövő év májusának első két hétvégéjén rendezik.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Kilátástalan helyzetben van az előző szezonban az élvonalból kiesett Gloria Buzău, a nagy tartozásokat felhalmozó labdarúgóklubot pontlevonással büntette a szövetség.
A gyanú szerint az orvos pénzt kért egy műtét elvégzéséért.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!