A szerződés aláírására a Sepsi Arénában került sor, ahol jelen volt Antal Árpád polgármester, Alexandru Dedu, egykori kiváló játékos, jelenleg a Román Kézilabda-szövetség elnöke és Rusz István, a Sepsi-SIC sportklub ügyvezető igazgatója, valamint más, a kézilabda sportág helyi és országos támogatói áll a szerkesztőségünkbe elküldött közleményben.
„Sepsiszentgyörgyön fog működni az ország negyedik női kézilabda kiválósági központja. Különös öröm számomra, ugyanis fiatal koromban én is kézilabdáztam. Egy morális tartozásnak éreztem ezt a sportágat is támogatni a kosárlabda, futball és egyéb, a városunkban gyakorlott sportágak mellett. Sepsiszentgyörgy fel kell kerüljön az ország térképére, ami a kézilabdát illeti. Alulról építkezünk, meggyőződésem, hogy öt-tíz év múlva a romániai női kézilabda élvonalában játszó csapattal fogunk rendelkezni” – mondta Antal Árpád polgármester.
„Sok szépet hallottam az önök közösségéről, a sportot illetően, a kézilabda terén viszont mindeddig nem volt erős képviselet, de ez csak a kezdet. Gratulálni szeretnék a polgármesternek, a helyi tanácsnak és az egész közösségnek, azért, amit eddig megvalósítottak és azért is, amit ezután fel fognak építeni. Érződik, hogy egy sportszerető közösség az önöké és kevés város büszkélkedhet azzal, amivel önök” – emelte ki Alexandru Dedu, a Román Kézilabda-szövetség elnöke.
A következő, 2020–2021-es idényben az ország számos megyéjéből,
három korcsoportban (13–14 év, 15–16 év és 17–18 év) választják ki a legjobb női kézilabdázókat, akik majd Sepsiszentgyörgyön készülnek tovább, hogy a legjobb teljesítményt nyújthassák.
„Köszönettel tartozunk Sorin Popică úrnak, a Sepsi-SIC sportklub kézilabda szakágának vezetőjének, hogy városunkban elindultunk a női kézilabda útján. Mindig is azt vallottam, hogy rendkívüli dolgokat tudunk véghezvinni, amennyiben vannak, akik hisznek ezekben a projektekben. Ha van egy emberünk, egy edzőnk, egy játékosunk, egy őrült, aki hisz ezekben a dolgokban, akkor nagy dolgokra vagyunk képesek. A személy, aki az alapokat fektette le a klubon belül az Popică úr volt” – hangsúlyozta Antal Árpád.
„Megtaláltuk azokat az embereket, akik tagjai szeretnének lenni ennek a családnak, pénzügyi és morális támogatást kaptunk mindazoktól, akik pártfogolnak minket. Megyünk előre mindazokkal a sportágakkal, amelyek a klubunkhoz tartoznak. Van víziónk és sokan támogatnak abban, hogy oda érjünk, ahová szeretnénk” – nyilatkozta Rusz István, a Sepsi-SIC sportklub ügyvezető igazgatója.
Az első működési évben a központ hozzávetőleges költségvetése 3,17 millió lej, ebből a Sepsi-SIC sportklubon keresztül 970 ezer lejjel támogatja Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala. Az összeg fennmaradó részét az Oktatási- Minisztérium a Sepsiszentgyörgyi Iskolás Sportklubon keresztül és az Ifjúsági- és Sportminisztérium a Román Kézilabda Szövetségen keresztül finanszírozza.
Vendégsikerrel zárult a karácsony utáni első erdélyi rangadó a jégkorong Erste Ligában. Pénteken este a házigazda Csíkszeredai Sportklub ütötte az első gólt a Brassói Corona elleni mérkőzésen, a vendégek azonban erre öttel válaszoltak.
A Gyergyói Hoki Klub U20-asai első szlovákiai idényükben nemcsak helytállnak, hanem betörtek a második vonal élmezőnyébe. A legnagyobb nyereség azonban nem a tabellán elfoglalt hely, hanem az a fejlődési közeg, amit ez a pontvadászat jelent.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
Két dokumentumot tartalmazó borítékot találtak a vajdahunyadi kastély Buzogány-tornyának tetejéről eltávolított, páncélos vitézt ábrázoló szobor lábai alatt – közölték a múzeumként működő kastély illetékesei.
A volt román raliversenyző, Titi Aur elmagyarázta, hogy Pitești-Craiova autópályán történt pénteki tömegkarambol – amelyben 12 autó és 32 személy volt érintett – oka az úgynevezett „nyájszellem” volt.
További vasárnapi hírek: Nicușor Dan államfő népszavazást kezdeményez az igazságszolgáltatásban az utóbbi időszakban napvilágra került állapotokról. Nagy méretű drónt találtak az ország közepén, Argeș megyében.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!