Női kézilabda Eb-selejtező: a magyarok a spanyoloktól, a románok a dánoktól kaptak ki

MTI , Székely Sport 2022. március 02., 21:12 utolsó módosítás: 2022. március 02., 21:16

A magyar női kézilabda-válogatott szerdán este Tatabányán 30-28-ra kikapott Spanyolországtól az Európa-bajnoki selejtezősorozat harmadik fordulójában. A román együttes ugyancsak szerdán esélytelen volt Mioveni-ben Dániával szemben.

Fotó: MTI/Vasvári Tamás

Támadásban és védekezésben is jól kezdtek a hazaiak, a labdaszerzéseket gyors ellenakciók végén rendre gólra váltották, így a 14. percben már 10-6-ra vezettek. Az előző két világbajnokságon második, majd negyedik helyezett spanyolok időt kértek, és a folytatásban nem hagyták leszakítani magukat.

A cserék hatására némileg veszített hatékonyságából a magyarok védekezése és támadójátéka is, de egy időkérés után rendezték soraikat, és bár háromszor is a kapufát találták el, a szünetben 16-13-ra vezettek.

Rosszul kezdte a második félidőt a házigazda, a sok hibát kihasználva a vendégek hat perc alatt egyenlítettek. Ezúttal nem volt szükség időkérésre, gyorsan kilábaltak a hullámvölgyből Vámosék, akik Janurik Kinga és Szemerey Zsófia védéseire alapozva egy 5-0-s sorozattal ismét elléptek ellenfelüktől.

Csakhamar megint megtört a magyarok lendülete, egy 5-1-es szériával visszazárkózott Spanyolország, amelynek az 56. percben újra sikerült egyenlítenie.

Már csak két perc volt hátra, amikor a vendégek először vezettek a meccsen, és újabb 6-1-es sorozatuk végén kétgólos győzelmet ünnepelhettek. A hazaiak az utolsó hat percben csupán egyszer találtak be.

A két győzelemmel és egy vereséggel álló magyarok szombaton 21 órától Santanderben ismét megmérkőznek a spanyolokkal.

Női kézilabda, Európa-bajnoki selejtező, 5. csoport, 3. forduló:
Magyarország-Spanyolország 28-30 (16-13).
Magyarország: Janurik - Lukács 6, Klujber 7, Vámos 2, Bordás, Szöllősi-Zácsik 7, Márton 4. Cserék: Hornyák, Kuczora 1, Háfra 1, Schatzl, Szemerey, Faluvégi, Helembai, Kácsor. Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir.

A csoport állása: 1. Spanyolország 6 pont/3 mérkőzés, 2. Magyarország 4/3, 3. Szlovákia 0/2 (56-63), 4. Portugália 0/2 (46-57).

A román együttes nagyon rosszul kezdte a Dánia elleni mérkőzést, az első percekben a világbajnoki bronzérmes skandinávok 5-0-ra vezettek. Ezután feljavult valamelyest ugyan a hazaiak játéka, de ez csak a felzárkózásra volt elég, a szünet előtt pedig az ellenfél hat góllal meglépett.

A folytatásban sem sikerült csökkenteni a különbséget a jóval esélyesebb riválisukkal szemben a házigazdáknak, akiknél a válogatotthoz ezen a meccsen visszatérő Cristina Neagut a dánok semlegesíteni tudták. A vendégek tíz találattal is vezettek, végül pedig nyolccal magabiztosan nyerték meg a találkozót.

A csoportban egyelőre a második helyen álló román válogatott szombaton idegenben játszik a dánokkal.

Női kézilabda, Európa-bajnoki selejtező, 2. csoport, 3. forduló:
Románia–Dánia 28-35 (13-19).
Románia:
Ciucă, Dumanska – Harabagiu 6, Pintea 6, Ostase 3, Neagu 3, Zamfirescu 3, Dincă 2, Badea 2, Tîrcă 2, Moroianu 1, Bazaliu, Polocoșer, Dindiligan. Szövetségi kapitány: Adrian Vasile.

A csoport állása: 1. Dánia 6 pont/3 mérkőzés, 2. Románia 3/3, 3. Ausztria 1/2, 4. Feröer 0/2.

A csoportok első két helyezettje jut ki a novemberi északmacedón, montenegrói, szlovén közös rendezésű Európa-bajnokságra.