Támadásban és védekezésben is jól kezdtek a hazaiak, a labdaszerzéseket gyors ellenakciók végén rendre gólra váltották, így a 14. percben már 10-6-ra vezettek. Az előző két világbajnokságon második, majd negyedik helyezett spanyolok időt kértek, és a folytatásban nem hagyták leszakítani magukat.
A cserék hatására némileg veszített hatékonyságából a magyarok védekezése és támadójátéka is, de egy időkérés után rendezték soraikat, és bár háromszor is a kapufát találták el, a szünetben 16-13-ra vezettek.
Rosszul kezdte a második félidőt a házigazda, a sok hibát kihasználva a vendégek hat perc alatt egyenlítettek. Ezúttal nem volt szükség időkérésre, gyorsan kilábaltak a hullámvölgyből Vámosék, akik Janurik Kinga és Szemerey Zsófia védéseire alapozva egy 5-0-s sorozattal ismét elléptek ellenfelüktől.
Csakhamar megint megtört a magyarok lendülete, egy 5-1-es szériával visszazárkózott Spanyolország, amelynek az 56. percben újra sikerült egyenlítenie.
Már csak két perc volt hátra, amikor a vendégek először vezettek a meccsen, és újabb 6-1-es sorozatuk végén kétgólos győzelmet ünnepelhettek. A hazaiak az utolsó hat percben csupán egyszer találtak be.
A két győzelemmel és egy vereséggel álló magyarok szombaton 21 órától Santanderben ismét megmérkőznek a spanyolokkal.
A román együttes nagyon rosszul kezdte a Dánia elleni mérkőzést, az első percekben a világbajnoki bronzérmes skandinávok 5-0-ra vezettek. Ezután feljavult valamelyest ugyan a hazaiak játéka, de ez csak a felzárkózásra volt elég, a szünet előtt pedig az ellenfél hat góllal meglépett.
A folytatásban sem sikerült csökkenteni a különbséget a jóval esélyesebb riválisukkal szemben a házigazdáknak, akiknél a válogatotthoz ezen a meccsen visszatérő Cristina Neagut a dánok semlegesíteni tudták. A vendégek tíz találattal is vezettek, végül pedig nyolccal magabiztosan nyerték meg a találkozót.
A csoportban egyelőre a második helyen álló román válogatott szombaton idegenben játszik a dánokkal.
A csoportok első két helyezettje jut ki a novemberi északmacedón, montenegrói, szlovén közös rendezésű Európa-bajnokságra.
A rendkívül rossz formában levő Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK számára kedvezően alakultak az eredmények a labdarúgó Szuperliga alsóházában, így nem került még nehezebb helyzetbe.
A kiesés szélén táncoló Sepsi OSK-nak égető szüksége lenne a pontokra, erre legközelebb pénteken hazai pályán a Galaci Oțelul ellen nyílik lehetősége. Hadnagy Attila sportigazgató már nagyon várja az első győzelmet és bízik a bennmaradási esélyeikben.
Hiába hívtak mentőhelikoptert is, már nem tudták megmenteni annak az embernek az életét, aki egy traktor és egy fa közé szorult hétfőn délután Erdőszentgyörgy környékén – közli a Maros megyei tűzoltóság.
59 éves korában elhunyt az Alexandrion Group alapítója, Nawaf Salameh – közölte az üzletember családja.
Életét vesztette egy tinédzser húsvéthétfőn rollerezés közben Argeș megyében. Ezzel egy időben egy motorkerékpáros súlyos állapotban kórházba került Fehér megyében, miután villámcsapás érte.
Egy megyei hivatal vezetője pedig caragialei magaslatokban mutatta be, hogyan kel lebukni egy rakás kenőpénzzel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!