A két csapat legutóbb szerdán találkozott egymással, a középdöntő utolsó fordulójában 31–29-re a dánok győztek.
A fináléban mindkét együttes remek védekezéssel kezdett, és mivel támadásban a dánok voltak hatékonyabbak, a 13. percben már 7–3-ra vezettek. Dánia magabiztos, szervezett játéka egy ideig közel volt a tökéleteshez, a 21. percben 10–5-ös előnyben volt, a folytatásban azonban a norvégok egy 4–1-es sorozattal négy percen belül felzárkóztak.
A szünetben három találat volt a dánok előnye, a második félidő pedig ugyanúgy kezdődött, ahogyan az első, mindkét oldalon remek védekezéssel. A 44. percig felváltva születtek a gólok, ezután viszont óriási fordulat következett.
A címvédő egy 9–2-es sorozattal zárta a meccset, mivel még keményebbé vált a védekezése, a csereként beállt Katrine Lunde bravúrosan védett, csapattársai pedig hatékonyabban támadtak és pontosabban lőttek.
Norvégia az 54. percben vezetett először, és mivel a hajrában magabiztosabban kézilabdázott, megnyerte a rendkívül színvonalas finálét.
A meccs legjobbjának Nora Mörköt választották, aki nyolc találattal a mezőny legeredményesebbje volt, és ötven góllal a torna gólkirálya lett.
A Győri Audi ETO KC kapusai közül a dán Sandra Toft 11, a norvég Silje Solberg kilenc, utóbbi honfitársa, Katrine Lunde négy védéssel zárt.
Az eredményhirdetés keretein belül átadták a díjakat az álomcsapat tagjainak, köztük Klujber Katrinnak is.
Nemrég Bajnokok Ligája-döntőt vezetett, most pedig teljesen háttérbe szorította a klubvilágbajnokságon a FIFA Kovács Istvánt, miután a PSG-Atlético Madrid szuperrangadón mutatott teljesítményét rengeteg kritika érte.
Nyílt háború alakult ki a Sepsi OSK és korábbi csapatkapitánya között: Diószegi Laszló kemény szavakkal illette Niczuly Rolandot, aki szerinte 200 ezer eurót követel a szerződésbontásért. Beszéltünk a kapussal, aki nyilatkozott az ügy kapcsán.
Két fiatal vesztette életét egy közlekedési balesetben vasárnapra virradóan Râmnicu Vâlceában. A rendőrség üldözte őket, miután nagy sebességgel közlekedtek, és nem álltak meg a jelzésre – közölte vasárnap a Vâlcea megyei rendőrség.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
Jövő héten jelenti be a kormány a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot. Két hónapos kiskutyát dobott ki az ablakon egy pașcani férfi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!