A Győr tíz győzelemmel és négy döntetlennel végzett a B csoport első helyén, a nyolcaddöntőben pedig a német SG Bietigheim lesz az ellenfele. A győriek a BL-ben rekordot jelentő 51 mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhetnek. Az elmúlt három évben 44 győzelem és hét döntetlen a mérlegük.
A nyolc sikerrel és hat vereséggel az A csoport negyedik helyén végzett Ferencváros a montenegrói Buducnost Podrogica együttesével találkozik.
A két román csapat éppen egymással küzd a továbbjutásért, a Bukaresti CSM harmadik helyen végzett az A csoportban, míg a SCM Râmnicu Vâlcea a hatodik lett a B csoportban.
A nyolcaddöntős párharcok első mérkőzéseit március 6-7-én, a visszavágóit egy héttel később rendezik.
A nyolcaddöntő párosítása:
SG BBM Bietigheim (német)–Győri Audi ETO KC,
Buducnost Podgorica (montenegrói)–FTC-Rail Cargo Hungaria,
Podravka Koprivnica (horvát)–Rosztov-Don (orosz),
Borussia Dortmund (német)–Metz HB (francia),
SCM Râmnicu Vâlcea–Bukaresti CSM,
Vipers Kristiansand (norvég)–Odense HB (dán),
Team Esbjerg (dán)–Brest Bretagne (francia),
Krim Mercator Ljubljana (szlovén)–CSZKA Moszkva.
Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.
Összeállt a Markus Juurikkala vezette romániai felnőtt férfi jégkorong-válogatott kerete: a szakvezető kijelölte azt a játékoskeretet, amely a divízió I/B jelű (harmadik értékcsoportú) világbajnokságon képviseli az országot.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
A nagy közös ügyeinkben, nemzet- és szakpolitikai kérdésekben folyamatos lesz a konzultáció az új magyar kormány és az RMDSZ között – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Hunor a Magyar Péterrel folytatott megbeszélését követően.
Őrizetbe vették Szék község polgármesterét sikkasztás és hivatali visszaélés gyanújával, miután a nyomozók szerint közpénzből finanszírozott beszerzéseket használt fel saját céljaira.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!