Szoros meccset nyertek a magyarok, az utolsó pillanatban mentettek pontot a románok

MTI , Székely Sport 2021. október 10., 21:34

A magyar női kézilabda-válogatott 30–28-ra győzött Szlovákia vendégeként vasárnap az Európa-bajnoki selejtezősorozat második fordulójában, míg Románia az utolsó másodpercekben mentette döntetlenre az Ausztria elleni mérkőzést.

A magyar lányok megküzdöttek a győzelemért. Az Eb-n is találkoznak majd a szlovákokkal Fotó: MTI/Kovács Tamás

A Nagytapolcsányban rendezett mérkőzés első két gólját a vendégek szerezték, majd a lelkesen és gyorsan játszó hazaiak 4–2-re fordítottak, és a folytatásban is pontosabban kézilabdáztak. A magyar együttes támadásban és védekezésben is sokat hibázott, Szikora Melinda védéseinek köszönhetően azonban nem került komoly hátrányba. Az egyenlítés többször sikerült a gyengélkedő válogatottnak, a vezetést azonban nem tudta visszavenni az első félidőben, a szünetben a házigazdák 14–13-ra vezettek.

A második felvonás elején is remekelt Szlovákia, hat és fél perc kellett, hogy a magyar válogatott ismét megszerezze a vezetést. Egy négyes gólsorozat után 21–17-re megléptek, de a védekezésük továbbra sem működött, ezt kihasználva a házigazdák továbbra is tapadtak ellenfelükre. Az ötvenedik percben Golovin Vlagyimir ismét időt kért, majd csapata tovább növelte előnyét (19–24).

A hajrában sem tudott felszabadult játékot nyújtani a magyar együttes, sőt, az utolsó percek a hibák miatt ismét izgalmasan alakultak, de Kácsor Gréta és Vámos Petra góljaival a magyaroknak végül sikerült két találattal nyerniük.

A selejtezősorozat március elején folytatódik, amikor a magyarok kétszer is megmérkőznek a világbajnoki ezüstérmes spanyolokkal.

Női kézilabda Európa-bajnokság, selejtező, 2. forduló, 5. csoport:
Szlovákia–Magyarország 28–30 (14–13)
a magyar gólszerzők: Lukács 6, Vámos 5, Kácsor, Háfra 4-4, Kovács A., Márton 3-3, Klujber 2, Tóth E., Tóvizi, Bordás 1-1
hétméteresek: 4/4, illetve 2/1
kiállítások: 4, illetve 6 perc
A csoport másik meccsén: Portugália–Spanyolország 22–23 (11–14).

Az 5. csoport állása:
1. Magyarország 4 pont (64–52), 2. Spanyolország 4 (56–50), 3. Szlovákia 0 (53–63), 4. Portugália 0 (46–57).

Az átalakulófélben levő román válogatott jól játszott az Ausztria elleni mérkőzés első félidejében, a szünetben öt góllal vezetett. Térfélcserét követően nagyon visszaesett a játéka, a hazaiak hamar egyenlítettek, majd 2–3 góllal elhúztak. Románia a hajrára felzárkózott egy találatra, majd egyenlített is. Az utolsó két perc komoly izgalmakat hozott: Alina Ilie egyből piros lapot kapott, így csapata emberhátrányba került. Az osztrákok 12 másodperccel a vége előtt ismét megszerezték a vezetést, ám a meglepetésgyőzelem elmaradt, mivel Bianca Bazaliu bombagóllal döntetlenre mentette a meccset a dudaszó előtt.

A következő két fordulóban, jövő márciusban a dánok elleni párosmeccs következik.

5. csoport, 2. forduló
Ausztria–Románia 33–33 (11–16)
gólszerzők Bazaliu 11, Dincă, Ostase 4–4, Tănăsie, Laslo 3–3, Rotaru, Harabagiu, Ilie 2–2, Pintea, Seraficeanu 1–1
hétméteresek 4/6, illetve 6/10
kiállítások 10, illetve 10 perc
A csoport másik mérkőzésén: Feröer-szigetek–Dánia 19–39 (5–18)

A 2. csoport állása: 1. Dánia 4 pont, 2. Románia 3, 3. Ausztria 1, 4. Feröer-szigetek 0.

A jövő novemberi északmacedón–montenegrói–szlovén közös rendezésű Európa-bajnokságra a csoportok első két helyezettje jut ki.