A Nagytapolcsányban rendezett mérkőzés első két gólját a vendégek szerezték, majd a lelkesen és gyorsan játszó hazaiak 4–2-re fordítottak, és a folytatásban is pontosabban kézilabdáztak. A magyar együttes támadásban és védekezésben is sokat hibázott, Szikora Melinda védéseinek köszönhetően azonban nem került komoly hátrányba. Az egyenlítés többször sikerült a gyengélkedő válogatottnak, a vezetést azonban nem tudta visszavenni az első félidőben, a szünetben a házigazdák 14–13-ra vezettek.
A második felvonás elején is remekelt Szlovákia, hat és fél perc kellett, hogy a magyar válogatott ismét megszerezze a vezetést. Egy négyes gólsorozat után 21–17-re megléptek, de a védekezésük továbbra sem működött, ezt kihasználva a házigazdák továbbra is tapadtak ellenfelükre. Az ötvenedik percben Golovin Vlagyimir ismét időt kért, majd csapata tovább növelte előnyét (19–24).
A hajrában sem tudott felszabadult játékot nyújtani a magyar együttes, sőt, az utolsó percek a hibák miatt ismét izgalmasan alakultak, de Kácsor Gréta és Vámos Petra góljaival a magyaroknak végül sikerült két találattal nyerniük.
A selejtezősorozat március elején folytatódik, amikor a magyarok kétszer is megmérkőznek a világbajnoki ezüstérmes spanyolokkal.
Az átalakulófélben levő román válogatott jól játszott az Ausztria elleni mérkőzés első félidejében, a szünetben öt góllal vezetett. Térfélcserét követően nagyon visszaesett a játéka, a hazaiak hamar egyenlítettek, majd 2–3 góllal elhúztak. Románia a hajrára felzárkózott egy találatra, majd egyenlített is. Az utolsó két perc komoly izgalmakat hozott: Alina Ilie egyből piros lapot kapott, így csapata emberhátrányba került. Az osztrákok 12 másodperccel a vége előtt ismét megszerezték a vezetést, ám a meglepetésgyőzelem elmaradt, mivel Bianca Bazaliu bombagóllal döntetlenre mentette a meccset a dudaszó előtt.
A következő két fordulóban, jövő márciusban a dánok elleni párosmeccs következik.
A jövő novemberi északmacedón–montenegrói–szlovén közös rendezésű Európa-bajnokságra a csoportok első két helyezettje jut ki.
Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.
Újabb különleges időutazásra hívja olvasóit a Székely Sport: a nemrég közzétett, Székedi Ferenc által készített archív hokis film után ezúttal egy 1976-os felvétel került elő, amely a Csíkszeredai Lyceum csapatának életébe enged betekintést.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
Románia biztonságban van – jelentette ki Nicușor Dan államfő csütörtökön, miután Mark Rutte NATO-főfitkárral tárgyalt Brüsszelben a Romániát ért iráni fenyegetés után néhány nappal.
A Krónika megkérdezte a hétfői kolozsvári tragikus közlekedési baleset kapcsán Titi Aur volt autóversenyzőt, defenzív vezetési oktatót.
Egy március 15-i ünnepségen összegyűlnek a kokárdás emberek, meghallgatják a szónokokat és amíg a politikus beszél, a népek is beszélgetnek egymással. Kihallgattuk az ünneplőbe öltözött susmorgást. Pamflet.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!