Hirdetés

Szlovéniában játszhatnak a lányok, egy párharc vár a fiúkra

Habár már az Eb csoportkörében búcsúzott a magyar válogatott, a vébé selejtezőjében csak egy párharc vár rá
Fotó: MTI/Kovács Tamás

2022. január 20., 11:12

A magyar női kézilabda-válogatott Szlovéniában játszhatja mérkőzéseit a novemberi Európa-bajnokságon, amennyiben kijut a tornára. A férfiakra pedig csak egy párharc vár a jövő évi világbajnokság selejtezőjében, mert az első fordulóban nem kell pályára lépnie.

2022. január 20., 11:12

A női kézilabdázók 15. európai kontinenstornájának Szlovénia, Montenegró és Észak-Macedónia ad otthont november 4. és 20. között. Az európai szövetség (EHF) szerdán megerősítette, elfogadta a magyar szövetség (MKSZ) kérését, hogy kijutása esetén a válogatott az országhoz legközelebbi helyszínen játszhasson, ami a szurkolók részvétele miatt is kedvező.

Szlovéniában két városban, Ljubljanában és Celjében rendeznek mérkőzéseket, a magyarok a csoportkörben vélhetően utóbbi helyszínen szerepelnek majd.
A selejtezőben eddig két fordulót rendeztek, Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese októberben Portugáliát 34–24-re, Szlovákiát pedig 30–28-ra győzte le. A sorozat márciusban folytatódik, amikor a magyar együttes Spanyolországgal találkozik. A román lányok csoportjukban második helyen állnak a dánok mögöt, miután legyőzték Feröer-szigeteket, majd meglepetésre csak döntetlent játszottak Ausztriával. Márciusban a dánok elleni páros meccs következik. Az Európa-bajnokságra a csoportok első két helyezettje jut ki.

Hirdetés

A fiúkra csak egy párharc vár a selejtezőben

Az európai szövetség honlapja szerint Svájchoz, valamint az előselejtezőből érkezett Görögországhoz, Törökországhoz, Finnországhoz, Észtországhoz, Romániához, Izraelhez, a Feröer-szigetekhez és Olaszországhoz csatlakozik a magyar-szlovák közös rendezésű Európa-bajnokság 16–24. helyezettje, vagyis Szlovénia, Fehéroroszország, Szlovákia, Portugália, Ausztria, Litvánia, Észak-Macedónia, Bosznia-Hercegovina és Ukrajna.

Ezeket a csapatokat jövő szombaton kilenc párba sorsolják, majd március végén oda-visszavágós rendszerben megmérkőznek egymással.

A vb-címvédő Dániának, valamint a rendező Svédországnak és Lengyelországnak, illetve az Európa-bajnokság legjobb három válogatottjának nem kell selejtezőt játszania.

A kontinenstorna további középdöntős csapatai és a 13–15. helyezett Csehország, Szerbia és Magyarország csatlakozik az első forduló továbbjutóihoz.

Ezzel újabb kilenc pár alakul ki, amelynek tagjai április közepén mérkőznek meg egymással és a győztesek kijutnak a jövő januári világbajnokságra.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Távozhat a brazil játékmester az FK Csíkszeredától

Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.

A Fradiba tartanak a kézdivásárhelyi Szász testvérek

Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.

Székelyhon

Drón csapódott be egy galaci tömbházba, sérültek is vannak – videóval

Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.

`
Krónika

Fagy, medvék és piacozás: a magyardécsei cseresznyések mindennapjai

A Beszterce-Naszód megyei Magyardécsében a cseresznye nem egyszerűen gyümölcs, hanem évszázadok óta a megélhetés és az identitás része. A Balla házaspár története megmutatja, hogyan próbál életben maradni Erdély egyik leghíresebb cseresznyetermő vidéke.

Krónika

Romániai panelházba csapódott egy orosz drón, egy lakásban tűz keletkezett

Orosz drón zuhant péntekre virradóra, hajnali két óra körül egy tízemeletes panelház tetejére a délkelet-romániai Galacon, az incidens nyomán egy lakásban robbanás történt és tűz keletkezett – közölte a katasztrófavédelem.

Főtér

Tánczos Barna egy lehetséges magyar kormányfőről: „amikor a disznó repülni fog”

Medve tört be egy szállodába, egy másik medve embert sebesített Gyergyóban. A politikusok rohantak gratulálni Cristian Mungiu Aranypálmájához, de rendező kollégája kiosztotta őket: talán közhelyek helyett jobb lenne támogatni a filmipart. Hírek vasárnap.

Ez is érdekelheti

Masters Handball World Cup: csíki bronzérem Horvátországban

Bronzérmet szerzett az NKSZ Csíkszereda 50-es korosztályú női csapata a horvátországi Masters Handball World Cupon, míg a 30-as együttes a hatodik helyen zárt. A nemzetközi kézilabdatornának Omiš és Makarska adott otthont.

A női kézilabda Eb előtt még lehet egy román–magyar meccs Bukarestben

Több résztvevő ország nem vállalta a torna házigazda szerepkörét, így Románia jó eséllyel megrendezheti a 2026-os EHF Euro Cup Final Four-t. A négyes döntőben Románia, Magyarország, Dánia és Norvégia szerepel.

Szabadkártyával a vébére?

Bár a magyar férfi kézilabda-válogatott elbukta a 2027-es világbajnokság selejtezőjét Szerbia ellen, még mindig maradt némi esély arra, hogy ott legyen a tornán.

A magyar válogatott lemaradt a világbajnokságról

A magyar férfi kézilabda-válogatott nem jutott ki a januári olimpiai kvalifikációs világbajnokságra, mivel a csütörtöki 31–29-es vereség után vasárnap Veszprémben csak 31–30-ra győzte le Szerbiát a selejtező visszavágóján.

A magyar kézilabda-válogatott a világbajnokság küszöbén, a klubok az európai elit közelében

A magyar férfi kézilabda több fronton is kulcsidőszakhoz érkezett: a válogatott a vb-részvételért küzd Szerbia ellen, miközben a Szeged és a Veszprém újra a BL negyeddöntőjében torpant meg, a Tatabánya viszont történelmi áttörést ért el az Európa-kupában.

Francia ellenfelet kapott a Győri ETO és a Bukaresti CSM

Hétfő délután Bécsben kisorsolták a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjének elődöntőit: június 6-án a címvédő Győr a Brest Bretagne-nal, a Bukaresti CSM pedig a Metz együttesével találkozik a budapesti MVM Dome-ban.

Sokszáz kilométerre az otthontól, karnyújtásra az álmoktól: Mihály Hanna útja Székelyudvarhelyről a profi szerződésig

Tizenhárom évesen Székelyudvarhelyről indult el, hogy valóra váltsa álmait. 2007-ben született Mihály Hanna első profi szerződésével a zsebében, székely virtussal a szívében, mély alázattal készül arra, hogy az NB I-es mezőny meghatározó alakjává váljon.

Magyar–román párharc Kolozsváron? – sorsoltak a női kézilabda Eb-re

Csütörtök este a lengyelországi Katowice városában kisorsolták a 2026-os női kézilabda Európa-bajnokság csoportjait, miután a selejtezők lezárultával teljessé vált a 24 csapatos mezőny.

A magyar kézisek Nagyváradon indítják az Eb-t, majd átköltözhetnek Kolozsvárra

Kialakult a teljes mezőny, ismert mind a 24 résztvevő a 2026-os női kézilabda Európa-bajnokságra. A héten sorsolnak, kiderült, hogy hol játssza csoportmeccseit a magyar és a román válogatott.

Marosvásárhelyen avatnak győztest a Kárpátok Kupájában

A marosvásárhelyi Simon László Sportcsarnok ad otthont ezen a héten az ifjúsági válogatottak számára kiírt női kézilabda Kárpátok Kupájának, amelyen négy együttes vesz részt.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!