A torna honlapjának vasárnapi beszámolója kiemeli, hogy Stine Oftedalt a két évvel ezelőtti Eb-n is a legjobb irányítónak választották. Csapata eddigi hét mérkőzésén 36 gólpasszt adott – ami a legtöbb a mezőnyben – és 28 gólt dobott.
A torna legértékesebb játékosának választott balátlövő, Estelle Nze Minko támadásában és védekezésében is kiválóan teljesített, 250 percet töltött a pályán és 25 alkalommal volt eredményes.
Két nap alatt több mint 30 ezer szurkolói szavazat érkezett a jelöltekre. Ezek a vokson a végeredmény negyven százalékát tették ki, a maradék hatvan százalékot a szakértői testület véleménye jelentette.
A tizedik helyen végzett magyar válogatottból három, míg a 12. román csapatból egy játékos került be a 40 fős keretbe, amelyből végül összeállították a dániai női kézilabda Európa-bajnokság álomcsapatát. A jobbszélsőknél Lukács Viktória, a jobbátlövőknél Klujber Katrin, a balátlövőknél pedig Szöllősi-Zácsik Szandra került be posztján a legjobb öt közé a magyar válogatottból. A román együttest Lorena Ostase képviselte a beállók között. Végül egyikük sem került be a legjobbak közé.
A viadal utolsó játéknapján a bronzéremért Dánia–Horvátország mérkőzést rendeznek 16.30-tól, a döntőben pedig a címvédő Franciaország és a hétszeres Európa-bajnok Norvégia találkozik 19 órától.
Nem sokat pihenhettek a Sepsi OSK játékosai, hétfőn ugyanis megkezdték a felkészülést a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényére. Sok a kérdés, de az viszont biztos, hogy az első tréningen több ismerős arc is feltűnt.
Távozik a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya, Denis Haruț, aki a Szuperligába való feljutás után elsőként hagyta el a klubot, és megegyezett az élvonalbeli tagságot szintén kiharcoló FC Voluntari-jal.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Éles vita dúlt a magyar Országgyűlésben a képviselők állampolgárságának nyilvánosságra hozatalát célzó mihazánkos kezdeményezésről. Gurzó Mária, a Tisza Párt képviselője tisztázta: soha nem rendelkezett román állampolgársággal.
A 2019-es EP-választások alkalmával épp Tomac volt az, aki a kettős állampolgárságú romániai magyarok ellen hergelt, de összeállításunkban felidézzük az elmúlt tíz évnek a román és magyar állampolgársággal is rendelkezőkkel szembeni román narratíváját is.
… a galaci család, amelynek otthonát elvitte a ruszki drón, kap egy új lakást a Ferrari-örökös nejétől… és a mindig mosolygós Victor Ponta végleg szakított a PSD-vel és hazafiasabb vizekre evez.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!