Női kézi BL: a norvég Vipers nyerte a döntőt

MTI 2021. május 30., 20:58 utolsó módosítás: 2021. május 30., 21:11

A norvég Vipers Kristiansand 34–28-ra legyőzte a francia Brest Bretagne csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjében, a Papp László Budapest Sportarénában rendezett négyes döntő vasárnapi zárómérkőzésén.

Magabiztosan nyerte a fehérmezes norvég együttes a BL-döntőt Fotó: MTI/Illyés Tibor

Remekül kezdtek a norvégok és az ötödik percben már 5–1-re vezettek, de a franciák egy ötös gólsorozattal egyenlítettek (9–9). A Vipers az első félidő folytatásában, majd a második felvonás elején is produkált egy 4–0-s szériát, ezzel 22–15-re vezetett, és előnyét magabiztosan megőrizte a végéig.

Henny Ella Reistad 12 góllal járult hozzá a sikerhez.

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Csapattársai közül Heidi Löke, Katrine Lunde és Nora Mörk az ötödik, Jana Knedliková a negyedik BL-címét nyerte.

Együttesük a koronavírus-járvány miatti szigorú utazási korlátozások miatt csupán két mérkőzést játszhatott hazai pályán a mostani BL-szezonban.

Az egyszeres győztes és kétszeres ezüstérmes Larvik HK után a Vipers a második norvég csapat, amely döntőt játszhatott a női BL-ben.