Nincs meglepetés, a norvégok és a franciák is elődöntőben

MTI 2021. december 15., 23:34 utolsó módosítás: 2021. december 15., 23:39

Az olimpiai címvédő Franciaország legyőzte Svédországot, míg az Európa-bajnok Norvégia Oroszország csapatát verte a spanyolországi női kézilabda-világbajnokság elődöntőjében.

A Nora Mörk vezényelte norvég válogatott megerőltetés nélkül jutott a vébé elődöntőjébe Fotó: Facebook/International Handball Federation - IHF

A 23. percig rendkívül taktikusan és eredményesen játszottak a svédek, akik két alkalommal is két góllal vezettek, ám a folytatásban egy 4–1-es sorozattal a franciák fordítottak. Az első félidő hajrájában mindkét együttes többször hibázott, amit az ellenfél rendre kihasznált, a szünetben pedig döntetlen volt az állás.

A második felvonás elején a franciák remek védekezésükre alapozva öt góllal elhúztak, és ez a rövid időszak elegendőnek bizonyult számukra ahhoz, hogy biztosítsák győzelmüket. A skandinávok létszámfölényes támadásokkal igyekeztek csökkenteni a különbséget, de nem jártak sikerrel, így a franciák hatodik alkalommal jutottak a legjobb négy közé a vb-n.

A franciák ellenfele Dánia lesz a pénteki elődöntőben.

Női kézilabda-vébé, negyeddöntő (Granollers): Franciaország–Svédország 31–26 (15–15)

A remekül védekező és pontos támadásokat vezető norvégok az első perctől esélyeshez méltóan játszottak, előbb 5–2-re, majd 9–5-re, a 25. percben pedig 16–10-re vezettek. Az oroszoknak a hajrában sikerült megfékezniük ellenfelüket, így a szünetben 19–15 volt az állás.

A második félidőt 4–1-es sorozattal kezdte az orosz csapat, amely kihasználta, hogy a skandinávok ebben az időszakban többet hibáztak. Az oroszok felzárkózhattak volna egy gólra, de a kapufát találták el, a norvégok pedig az időkérésük után visszatértek a korábban látott gyors, hatékony játékhoz, és ismét elhúztak (26–20).

A hátralévő időben, 30–22 után az Európa-bajnoki címvédő némileg kiengedett, de így is magabiztosan, 34–28-ra nyert, és a házigazda spanyolokkal találkozik a pénteki elődöntőben.

Negyeddöntő: Norvégia–Orosz csapat 34–28 (19–15)

Az alsóházi rájátszásban Angola nyerte az Elnök Kupát, mivel a 25. helyért rendezett mérkőzésen 23–21-re nyert Szlovákia ellen.

Az Afrika-bajnokság címvédője sorozatban 16. alkalommal, míg Szlovákia mindössze másodszor szerepelt a női vb-n.

Az elődöntőben: pénteken 18.30-tól Dánia–Franciaország, 21.30-tól Norvégia–Spanyolország.

Az 5–32. helyezettek sorrendje: 5. Svédország, 6. Brazília, 7. Németország, 8. Orosz csapat, 9. Hollandia, 10. Magyarország, 11. Japán, 12. Szerbia, 13. Románia, 14. Koreai Köztársaság, 15. Lengyelország, 16. Ausztria, 17. Szlovénia, 18. Horvátország, 19. Csehország, 20. Puerto Rico, 21. Argentína, 22. Montenegró, 23. Kongó, 24. Kazahsztán, 25. Angola, 26. Szlovákia, 27. Tunézia, 28. Kamerun, 29. Paraguay, 30. Üzbegisztán, 31. Irán, 32. Kína.