Nincs meglepetés a kézi-vébén, elődöntőben a spanyolok és a dánok

MTI 2021. december 14., 23:19

Dánia az első elődöntős a spanyolországi női kézilabda-világbajnokságon, miután 30–25-re legyőzte Brazíliát az első negyeddöntőben, kedden. A házigazda is a legjobb négy közé került, miután 26–21-re verte Németországot.

A csoportkörben legyőzték a magyar lányokat, így negyeddöntőt játszhattak a németek. Ez is volt a végállomás számukra Fotó: MTI/Illyés Tibor

A legjobb nyolc közé százszázalékos teljesítménnyel érkezett dánok a várakozásoknak megfelelően remekül kezdtek (6–3), ám a folytatásban meglepő hibákat követtek el, ami eddig nem volt jellemző rájuk. Egyszer még el tudtak lépni három találattal (11–8), de a nyitott védekezést alkalmazó brazilok tartották a lépést velük, sőt Adriana Cardoso vezérletével egyenlítettek.

A meccs kétharmadánál ismét három gól volt az európai együttes előnye, és mivel egyre jobban védekezett, tovább növelte a különbséget. A brazilok kulcsemberei fáradni látszottak, egyre többet hibáztak, így végül 30–25-re kikaptak.

A dánok kilencedik alkalommal jutottak világbajnokságon a legjobb négy közé, következő ellenfelük az olimpiai címvédő Franciaország vagy Svédország lesz pénteken.

Női kézilabda-vébé, negyeddöntő: Dánia–Brazília 30–25 (14–13)

A második negyeddöntőben az előző vb-n ezüstérmes spanyoloknak már az ötödik percben időt kellett kérniük, mert három gólt kaptak, de egyet sem lőttek. A nyolcadik percben találtak be először, és csak a cserék után, a meccs második negyedében 3–7-es állásnál kezdték meg a felzárkózást. Akkor viszont lendületbe kerültek az immár agresszív, nyitott védekezés alkalmazó spanyolok, és 7–1-es sorozatuk végén két góllal már ők vezettek. Ezt csakhamar megduplázták és a szünetben 14–10 volt az állás a javukra.

A második félidő elején a németek létszámfölényes támadójátékra és öt-egyes védekezésre álltak át, ennek köszönhetően egy 4–1-es sorozattal felzárkóztak, ám a meccs négy spanyol találattal, illetve a 42 éves Silvia Navarro kapus két büntető-védésével folytatódott (23–17). A következő három gól a németeké volt, közelebb azonban nem tudtak kerülni a szigorúan védekező házigazdákhoz.

A spanyolok továbbra is százszázalékos mérleggel büszkélkedhetnek, és negyedszer jutottak vb-elődöntőbe, ahol ellenfelük az Orosz csapat vagy az Európa-bajnok Norvégia lesz pénteken.

Negyeddöntő: Spanyolország–Németország 26–21 (14–10)

Szerdán játsszák: 18.30-tól Orosz csapat–Norvégia, 21.30-tól Franciaország–Svédország.