Nem borult a papírforma, norvég–francia csata lesz az Eb-aranyért

MTI , Székely Sport 2020. december 18., 23:25 utolsó módosítás: 2020. december 18., 23:27

A címvédő francia válogatott és a hétszeres győztes Norvégia csap össze a női kézilabda Európa-bajnokság vasárnapi döntőjében.

A dánok nem bírták a norvég ritmust a második játékrészben Fotó: Twitter/EHF Euro

Az első elődöntőben a horvátok a nyolcadik percben még 3–2-re vezettek a franciák ellen, ezt követően azonban húsz perc alatt csak egyszer találtak be. Hibáikat rendre gyors gólokkal büntették a franciák, akik egy 11–1-es sorozattal idejekorán eldöntötték a találkozót, hiszen a szünetben már tíz góllal vezettek.

A második félidőben sem változott a játék képe, a francia együttes magabiztosan őrizte a tetemes különbséget, és a vártnál is simábban győzött.

A horvátok már a négy közé kerüléssel is történetük legjobb eredményét érték el.

A második elődöntőben a házigazda dánok ráijesztettek a norvégokra, az első félidőben gólerős játékuknak és magabiztos védekezésüknek köszönhetően néggyel is vezettek, előnyükből pedig hármat megtartottak a szünetig. Ami végül jól jött a sportágat hosszú évekig uraló norvégoknak, rendezték a soraikat, és Nora Mörk vezérletével gyorsan ledolgozták a hátrányukat.

Habár a dánok próbáltak újítani, és a játékrész közepén még vezettek egy góllal, a hajrára felpörgő norvégokkal nem tudták tartani a lépést, akik végül magabiztosan, három góllal nyerték a találkozót.

Norvégia 12. Európa-bajnoki fináléjára készül, az eddigiekből hetet aranyra váltott. A két évvel ezelőtt hazai pályán első helyet szerzett franciáknak a vasárnapi lesz a második döntője.

Az olimpiai címvédő legyőzte a világbajnokot

Az olimpiai címvédő orosz válogatott 33–27-re legyőzte a világbajnok Hollandia csapatát az Eb pénteki helyosztóján, így ötödik lett a dániai tornán. Remekül kezdtek az oroszok, 8–3-ra elhúztak, és a 12 perc alatt kialakított előnyüket megőrizték a szünetig. A hollandok a második félidőben sem tudtak négy gólnál közelebb kerülni ellenfelükhöz, amely végig vezetve, a vártnál is magabiztosabban győzött.