Neagu egyedül lerendezte a román párharcot a kézi BL-ben

Székely Sport 2021. március 06., 19:32 utolsó módosítás: 2021. március 06., 21:10

Kiütéses sikert aratott a Bukaresti CSM a női kéziladba Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, a SCM Râmnicu Vâlcea otthonában rendezett első mérkőzésen Cristina Neagu vezérletével 33–24-re győztek a fővárosiak.

Neagu szerezte csapata góljainak 40 százalékát Fotó: Facebook/Bukaresti CSM

Az első félidő még szoros csatát hozott, fej fej mellett haladt a két együttes, szünetre egygólos CSM-vezetésnél vonultak a felek.

A szünetet követően teljesen megváltozott a játék képe, a hazai támadások pontatlanok voltak, túloldalt pedig potyogtak a gólok, Neagu egyedül tizenhárom találatig jutott.

A CSM 33–24-re nyert, kilencgólos előnyből várja a SCM Râmnicu Vâlcea elleni visszavágót, ami gyakorlatilag formalitássá vált.

A magyar csapatok vasárnap játszanak, mindketten idegenben kezdenek, a Győri ETO 15 órakor a Bietigheim, míg a Ferencvárosi TC 17 órakor a Buducsnoszt otthonában.