A kedd este, több száz román szurkoló előtt rendezett mérkőzés első perceiben még vezetett Románia, és habár átvették a norvégok az irányítást, Adrian Vasile szövetségi kapitány tanítványai tudták tartani a lépést az északiakkal, akik meglepően sok egyéni hibát vétettek támadásban (13. perc: 4–4). A norvég kapuban a 41 éves Katrin Lunde, míg a románokéban Iulia Dumanska védett nagyszerűen.
A 15. perc kezdetén a románok még 5–4-re vezettek, ám innen a norvégok növelték az iramot, és fokozatosan elléptek az eredményjelzőn. Az utolsó tíz perc kezdetén már három góllal vezetett az olimpiai bronzérmes együttes. Támadásban továbbra is céltáblának használták a román lányok Lundét, fantasztikusan védett a veterán kapus, az első félidőt 60 százalékos védési hatékonysággal zárta. Így nem csoda, hogy a szünetben Norvégia 17–11-re vezetett.
Két norvég góllal folytatódott a második félidő, a román lányok hiába próbálkoztak a zárkózással, ellenfelük továbbra is könnyen átjátszotta védelmüket, Lunde pedig továbbra is fantasztikusan védett (40. perc: 24–14). Innentől már csak az volt a kérdés, hogy Norvégia végül hány góllal nyeri a meccset, 33–22-es állásnál hangzott el a mérkőzés végét jelző dudaszó.
A román lányok így a Kazahsztán ellen szerzett két pontot viszik magukkal a II-es középdöntőcsoportba, ahol a D csoport továbbjutóival találkoznak. A D kvartett utolsó fordulójában kiélezett mérkőzésen döntetlent játszott egymással Hollandia és Svédország, így mindkét együttes 3-3 ponttal érkezik a középdöntőbe, még Puerto Rico lépett tovább Üzbegisztán ellen aratott győzelmének köszönhetően.
Románia csütörtökön a hollandokkal kezd, szombaton jön Puerto Rico, majd jövő hétfőn Svédországgal zár a középdöntőben.
A Sepsi OSK sportigazgatója, Hadnagy Attila rövid betekintést nyújtott az év utolsó mérkőzésére készülő Sepsi OSK kulisszái mögé, szó esett a téli átigazolási időszakban várható erősítésekről, illetve Niczuly Rolandról is.
Egészen kivételes idényt fut Ignacio Heras, aki szeptemberben érkezett a Sepsi OSK-hoz. A spanyol csatár nemcsak folyamatosan betalál, hanem ezt olyan hatékonysággal teszi, amelyre hosszú évek óta nem volt példa Sepsiszentgyörgyön.
Eltűnt személy felkutatásához kér segítséget egy család a közösségi médiában. A felhívás szerint egy 39 éves nőt keresnek, aki december 5-én délután elhagyta a székelyudvarhelyi Riverside bevásárlóközpontot, azóta nem tudnak kapcsolatba lépni vele.
A román sajtó figyelmét is felkeltette a magyar miniszterelnök szombati kijelentése, amely szerint a jövő évi országgyűlési választás lesz az utolsó a közelgő háború előtt.
Gőzerővel építik a fejlesztő és a helyi hivatalosságok által Erdély legnagyobb kiskereskedelmi (retail) parkjának nevezett, több mint 100 millió euróból megvalósítandó létesítményt Szászfenes község területén.
… az államelnök szerint, ha egy miniszter hazudik, az nem olyan gáz, mintha milliókat lopott volna… és Románia lesz az első NATO-tagállam, amelynek HISAR-osztályú járőrhajója van.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!