Kézi-Eb: meglepetés a javából, a horvátok megnyerték a bronzcsatát

MTI 2020. december 20., 18:29

Horvátország éremmel zárta nagyszerű menetelését a női kézilabda Európa-bajnokságon, 25–19-re legyőzte a házigazda Dánia csapatát a vasárnap délutáni bronzmérkőzésén, Herningben.

Öröm a javából, nagyszerűen kézilabdáztak a horvátok az Európa-bajnokságon Fotó: EHF Euro

Hullámzó játékot hozott az első félidő, mert mindkét csapatnak voltak remek időszakai, de egyik sem tudta állandósítani jó teljesítményét. Előbb a horvátok, majd a dánok vezettek hárommal, ezt követően a horvát együttes egy négyes gólsorozattal ismét előnybe került.

A hajrában újfent a házigazdák álltak jobban, a szünetben pedig döntetlen volt az állás.

A torna legjobb kapusának választott Sandra Toftot le kellett cserélniük a dánoknak, mert 19-ből csupán három lövést védett ki. A helyére beállt Rebecca Reinhardt jól teljesített, ám ő sem tudta megakadályozni a vereséget.

A 41. percben még 18–18 volt az eredmény, ezt követően azonban a dánok 17 percig nem tudtak betalálni. Ellenfelük ebben az időszakban hét gólt lőtt, ezzel eldöntötte a bronzmeccset.

A horvátok, akik a legutóbbi két Európa-bajnokságon egyetlen mérkőzést sem nyertek, és már a négy közé kerüléssel is történetük legjobb eredményét érték el, ezúttal hat győzelemmel (többek között a magyar és a román válogatottat is legyőzték) és két vereséggel zártak.