A mérkőzés a Kárpátok Trófeája torna része lett volna, azonban a négycsapatos megmérettetésen Svájc és Irán sem tudott részt venni, mivel a keretükben többen megfertőződtek a koronavírussal.
A Xavi Pascual által irányított román válogatott eléggé gyengén játszott az agresszív törökökkel szemben (több mint tíz kétperces kiállításuk volt), a masszív védelmüket nem tudták könnyen feltörni, míg a vendégek kapusa, Yunus Ozmosul lett a mérkőzés legjobbja.
A meccset jól kezdte Románia, az első tíz perc végén négy góllal vezetett, ám innen visszaesett a játéka, a törökök egyenlítettek. A hajrá ismét a házigazdáé volt, így 12–10-es állásnál vonultak pihenőre.
A második félidőben ismét sikerült kissé eltávolodni a törököktől, akik viszont nem hagyták magukat, és az 50. percre egy gólra felzárkóztak (19–18). Ekkor ismét magasabb szintre kapcsoltak a házigazdák, elléptek öt góllal, amiből csak faragni tudtak a vendégek, a végeredmény 26–24 lett Románia javára.
A két válogatott szerdán 18.05-től ismét összecsap egymással Kolozsváron, a mérkőzést élőben közvetíti a TVR1.
Xavi Pascual a következő játékosoknak adott lehetőséget: Dan Vasile, Claudiu Pal – Thalmaier Roland (3 gól), Tudor Buguleţ (4), Robert Militaru, Cristian Ghiţă (3), Demis Grigoraş (2), Călin Căbuţ, Dan Racoţea, Andrei Buzle (2), Gabriel Dumitriu (2), Călin Dedu (3), Szász András, Marius Szőke, Gabriel Cumpănici (3), Tudor Botea, Alexandru Ghivil (4), Sabin Constantina.
Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.
Elhunyt Jenei Imre, a román labdarúgás legendás alakja, a Bukaresti Steaua történetének egyik legnagyobb edzője. A BEK-győztes, a magyar és a román válogatottat is irányító szakember otthonában, Nagyváradon hunyt el 88 éves korában.
Jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte csütörtökön a brassói ítélőtábla emberölési kísérlet és garázdaság miatt Dani Mocanu manele-énekest.
Őrizetbe vették szerdán egy lugosi iskola pedagógusát, miután azzal gyanúsítják, hogy tanítás közben felpofozott két tízéves diáklányt. A városi rendőrséget a gyerekek szülei értesítették a történtekről.
88 éves korában szerdán elhunyt Jenei Imre, a román és a magyar labdarúgó-válogatott egykori szövetségi kapitánya, aki a Bukaresti Steaua csapatának edzőjeként 1986-ban megnyerte a Bajnokcsapatok Európa-kupáját.
További híreink: négy év börtönre ítélték „a nagy matematikusnak” kampányoló manelistát, de meglépett, a településekre bemerészkedő medvéket pedig ezentúl azonnal ki lehet lőni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!