Kétgólos román győzelem a törökök ellen

Székely Sport 2021. december 27., 21:33

Románia férfi kézilabda-válogatottja hétfőn este felkészülési mérkőzésen 26–24-re legyőzte Törökországot a kolozsvári Horia Demian sportcsarnokban.

A kolozsvári Horia Demian sportcsarnokban rendezték a mérkőzést Fotó: Facebook/FRH

A mérkőzés a Kárpátok Trófeája torna része lett volna, azonban a négycsapatos megmérettetésen Svájc és Irán sem tudott részt venni, mivel a keretükben többen megfertőződtek a koronavírussal.

A Xavi Pascual által irányított román válogatott eléggé gyengén játszott az agresszív törökökkel szemben (több mint tíz kétperces kiállításuk volt), a masszív védelmüket nem tudták könnyen feltörni, míg a vendégek kapusa, Yunus Ozmosul lett a mérkőzés legjobbja.

A meccset jól kezdte Románia, az első tíz perc végén négy góllal vezetett, ám innen visszaesett a játéka, a törökök egyenlítettek. A hajrá ismét a házigazdáé volt, így 12–10-es állásnál vonultak pihenőre.

A második félidőben ismét sikerült kissé eltávolodni a törököktől, akik viszont nem hagyták magukat, és az 50. percre egy gólra felzárkóztak (19–18). Ekkor ismét magasabb szintre kapcsoltak a házigazdák, elléptek öt góllal, amiből csak faragni tudtak a vendégek, a végeredmény 26–24 lett Románia javára.

A két válogatott szerdán 18.05-től ismét összecsap egymással Kolozsváron, a mérkőzést élőben közvetíti a TVR1.

Xavi Pascual a következő játékosoknak adott lehetőséget: Dan Vasile, Claudiu Pal – Thalmaier Roland (3 gól), Tudor Buguleţ (4), Robert Militaru, Cristian Ghiţă (3), Demis Grigoraş (2), Călin Căbuţ, Dan Racoţea, Andrei Buzle (2), Gabriel Dumitriu (2), Călin Dedu (3), Szász András, Marius Szőke, Gabriel Cumpănici (3), Tudor Botea, Alexandru Ghivil (4), Sabin Constantina.