Az európai szövetség (EHF) bécsi székházában tartott keddi sorsoláson az is eldőlt, hogy az első fordulóban a somogyiak hazai pályán kezdik a párharcot augusztus 28-án vagy 29-én, az idegenbeli visszavágóra egy héttel később kerül sor.
A Csurgó 2019 őszén már találkozott a Konstancával a második számú európai kupasorozat selejtezőjében, akkor az első meccset vendégként 24–22-re megnyerte, a hazai visszavágót 21–19-re elveszítette, vagyis idegenben szerzett több góljának köszönhetően továbbjutott.
A Balatonfüredi KSE ellenfele a svéd HK Malmö lesz, a magyar együttes ugyancsak hazai pályán kezdi a párharcot.
A selejtező második fordulójának sorsolására szeptember 7-én kerül sor.
Az Európa Ligára idén 52 klub nevezett, közülük a magyar élvonalban bronzérmes Grundfos Tatabánya KC, valamint további tíz csapat a csoportkörben kezdi meg szereplését.
A 24 csapatos csoportkört szeptember 30-án sorsolják, az első fordulóra október 19-én, az utolsóra március 8-án kerül sor. A rájátszás első körét márciusban, a negyeddöntőt áprilisban rendezik.
Irányváltás, szintlépés és szerkezeti átalakulás következik a Gyergyói Hoki Klubnál. A vezetőség szerint elérkezett az idő, hogy az elmúlt évek utánpótlás-nevelő munkája a felnőttcsapatban is meghatározó legyen.
Új vezetőedzővel, hat nyári igazolással és a tavaly megszerzett élvonalbeli tapasztalattal vág neki a román labdarúgó Szuperligának a csíki együttes, amely hétfőn este Aradon, az újonc Corvinul ideiglenes otthonában kezdi meg a pontvadászatot.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hamisak azok az információk, amelyek szerint a polgároknak díjat kell fizetniük, vagy büntetőjogi szankciókkal kell számolniuk azért, mert saját kútjaik vizét használják – közölte a Román Vízügyi Hatóság (ANAR).
Báró Kemény János író, színházalapító, mecénás és közösségépítő köztéri mellszobrának felavatásával, kiállításmegnyitókkal, könyvbemutatókkal ünnepelték szombaton Marosvécsen az Erdélyi Helikon megalakulásának centenáriumát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!