A montenegróiak keretéből többek között Andrea Lekic és Valerija Maszlova is hiányzott, ráadásul Bojana Popovic vezetőedző sem lehetett jelen a találkozón koronavírusos megbetegedés miatt.
A hazaiak a kilencedik percben, 5–0-s győri vezetésnél szerezték első góljukat, másodszor pedig a 15. percben találtak be.
A vendégek támadójátéka sem volt tökéletes, viszont remekül védekeztek, elsősorban ennek köszönhették fölényes vezetésüket (10–2).
A meccs harmadánál a montenegróiak elveszítették Ema Ramusovicot, akinek felrepedt a bőr a szeme alatt, amikor Estelle Nze-Minko könyöke eltalálta. Az ETO francia irányítója megúszta büntetés nélkül az esetet. A Győr többször is támadhatott a tízgólos különbségért, ám a hajrában öt percig nem volt eredményes, így a szünetben 14–8 volt az állás.
A második felvonásban hat és fél percet kellett várni az első győri gólra, és mivel a Buducnost Podgorica ezt egy 4–1-es sorozattal használta ki, már csak három találat volt a vendégek előnye.
Az alacsony színvonalú mérkőzés folytatásában is sok volt a hiba mindkét oldalon, ám a vendégek magabiztos sikere nem forgott veszélyben.
A két csapat 23. egymás elleni tétmérkőzésén három vereség és négy döntetlen mellett 16. alkalommal nyert a Győr.
A nyolc győzelemmel és négy vereséggel csoportjában listavezető ETO jövő szerdán a Ferencvárost fogadja magyar bajnoki rangadón, jövő szombaton pedig a horvát Podravka Koprivnica otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.
A győriek a BL-ben rekordot jelentő 49 mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhetnek. Az elmúlt három évben 42 győzelem és hét döntetlen a mérlegük.
Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.
Ahogy várható volt, az FC Botoșani elleni győzelem után jelentette be távozását Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője. A szakember elmondta, mentálisan és fizikailag is kimerült, ezért pihenőre vágyik a történelmi idényt követően.
Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.
,,Ez egy következmények nélküli ország, ahol mindent ellopnak” – mondogatta az utóbbi időben szomszédom magyarországi unokatestvére, akiről utólag kiderült, hogy jobban él, mint sokan közülünk Erdélyben.
Románia legfiatalabb repülőtere engedélyt kapott a hatalmas Jumbo Jet repülőgépek fogadására.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!