Hirdetés

A Veszprémet a négyes döntőbe várják, a Szegedet nem

A mostani idényben 13 nemzet képviselteti magát, és 132 meccsre – köztük 112 csoportmérkőzésre – kerül sor a kézilabda BL-ben
Fotó: Twitter/EHF Champions League

MTI
2021. szeptember 14., 20:28

A Telekom Veszprém csapatát a legjobb négy közé várják a férfi kézilabda Bajnokok Ligája szerdán rajtoló új idényében az európai szövetség (EHF) szakértői, a magyar bajnoki címvédő Pick Szegedet viszont nem.

MTI
2021. szeptember 14., 20:28

Az EHF honlapján közzétett erősorrendet a német THW Kiel vezeti, a Veszprém meglepetésre a második, a címvédő Barcelona a harmadik, a lengyel Lomza Vive Kielce a negyedik, a Szeged pedig csak a hetedik helyen áll.

Hirdetés

A Telekom Veszprém – miután tavasszal elveszítette bajnoki elsőségét, és lemaradt a BL négyes döntőjéről – a játékospolitikájában a fiatal tehetségekre fekteti a hangsúlyt a következő években.

A generációváltás megkezdése mellett kimondott cél a bajnoki cím visszaszerzése a csapatnál, amelyet David Davis helyett immár Momir Ilic irányít vezetőedzőként, a BL-ben viszont csak „a minél jobb szereplést” fogalmazták meg elvárásként a klubvezetők.

A keretből távozott Székely Márton, a norvég Kent Robin Tönnesen, a dán Nikolaj Markussen, a montenegrói Vuko Borozan, az orosz Danyiil Siskarjov és a portugál Rogerio Moraes is.

A klub csak egy játékost igazolt, a válogatott beálló Sipos Adriánt,

saját utánpótlásából pedig több fiatalt is a felnőtt együtteshez irányított.

A felkészülési időszakban a veszprémiek a Balatonfüredtől 32–31-re, a THW Kieltől 35–34-re kikaptak, a Tatabányát pedig 32–25-re legyőzték. A SEHA Liga negyeddöntőjéből kettős győzelemmel jutottak tovább a horvát RK Nexe ellen, az elődöntőben nyertek az ukrán Motor Zaporizzsja ellen, majd a fináléban döntetlent követően hétméteresekkel szerezték meg az elsőséget a horvát PPD Zagrebbel szemben. A bajnokságban eddig mindkét meccsüket megnyerték.

A dunántúliak rögtön egy rangadóval kezdik szereplésüket a BL B csoportjában, csütörtökön 19.45-től ugyanis a Paris Saint-Germaint látják vendégül. Az EHF honlapjának megfogalmazása szerint a Veszprém továbbra is olyan erősnek tűnik, mint korábban, és bár az előző idényben kudarcot vallott a francia HBC Nantes elleni negyeddöntőben, készen áll arra, hogy ezt a szezont másképp alakítsa.

A veszprémiek eddig kilenc alkalommal jutottak BL-elődöntőbe, sőt négyszer a fináléba is bekerültek, de ott egyszer sem sikerült győzniük.

Az egyik főtámogatóját, a MOL-t a nyár folyamán elveszítő Pick Szeged ismét azzal a céllal vág neki a BL-idénynek, hogy fennállása során először bejusson a négyes döntőbe. Az már a csapat negyedik bajnoki címének megszerzése előtt biztos volt, hogy jó néhány kulcsember távozik a nyári szünetben, így Juan Carlos Pastor vezetőedző az új szezonban már nem számíthat az orosz Dmitrij Zsitnyikov, a cseh Stanislav Kaspárek, a spanyol Joan Canellas, a svéd Jonas Källman és a szlovák Martin Stranovsky játékára.

Helyettük érkezett egy osztrák és egy norvég balszélső, Sebastian Frimmel és Alexander Blonz, egy norvég és egy spanyol jobbátlövő, Kent Robin Tönnesen és Imanol Garcíandia, valamint egy portugál irányító, Miguel Martins.

A felkészülési mérkőzések optimizmusra adhatnak okot Szegeden, ugyanis a Dabast 41–18-ra, a szerb Metaloplastika Sabacot 39–16-ra, a norvég Elverumot pedig előbb 29–24-re, majd 29–27-re győzte le az együttes. Az NB I-ben eddig mindhárom találkozóján győzött a csapat, amely szerdán 19.45-től a francia Montpellier HB otthonában kezdi szereplését a BL A csoportjában.

Az EHF honlapja a szegediekkel kapcsolatban csak annyit jegyzett meg: készen állnak arra, hogy maguk mögött hagyják az elmúlt szezon csalódását – amikor a negyeddöntőbe sem jutottak be –, és ismét megkíséreljék megszerezni áhított jegyüket a kölni négyes döntőbe.

A csoportkör utolsó forduló mérkőzéseit március 3–4-én rendezik,

de december közepétől február közepéig szünet lesz a magyar–szlovák közös rendezésű Európa-bajnokság miatt.

Mindkét nyolcasból az első hat jut tovább, az első kettő-kettő egyenesen a negyeddöntőbe. A nyolc közé kerülésért március 31. és április 8. között játszanak a csapatok, a negyeddöntő mérkőzéseire május 12. és május 20. között kerül sor, a négyes döntőt pedig június 18–19-én rendezik.

Az előző szezonhoz képest csak két helyen változott a mezőny: a HBC Nantes helyett visszatért a Montpellier HB, a szlovén RK Celje PL helyét pedig a román bajnok Bukaresti Dinamo vette át.

A fővárosiak vezetőedzője, egyben a román férfi válogatott szövetségi kapitána a hosszú éveken át a Barcelonát irányító Xavi Pascual, a keretben öt korábbi BL-győztes található: Khalifa Ghedbane, Christian Dissinger, Alex Pascual, Cedric Sorhaindo és Mohamed Mamdouh.

A mostani idényben 13 nemzet képviselteti magát, és 132 meccsre – köztük 112 csoportmérkőzésre – kerül sor.

A férfi BL csoportbeosztása:

A csoport:
Pick Szeged, THW Kiel (német), Vardar Szkopje (északmacedón), Aalborg HB (dán), Meskov Breszt (fehérorosz), Montpellier HB (francia), PPD Zagreb (horvát), Elverum HB (norvég).

B csoport:
Telekom Veszprém, Paris Saint-Germain (francia), FC Barcelona (spanyol), FC Porto (portugál), Lomza Vive Kielce (lengyel), SG Flensburg-Handewitt (német), Bukaresti Dinamo, Motor Zaporizzsja (ukrán).
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Székely segítőjével érkezhet az FK Csíkszereda új vezetőedzője

Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.

Bővült a mezőny, négy erdélyi hokicsapat szerepel az Erste Liga következő idényében

Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.

Székelyhon

Csúszópénz elfogadásakor ért tetten egy RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség

Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).

`
Krónika

Kenőpénz átvétele közben lecsaptak Érbogyoszló polgármesterére, az RMDSZ lemondásra szólította

Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.

Krónika

Francia történet magyar „kéznyomokkal”, csipetnyi erdélyi színészi játékkal: Cannes-ban mutatták be Nemes Jeles új filmjét

Újabb magyar sikernek tapsolt perceken át a cannes-i közönség: Nemes Jeles László vasárnap bemutatott új filmjét, a Moulint mintegy tízperces álló ováció követte a vetítés után.

Főtér

Így élünk mi: virtuális gyalázkodásaink, a véleménydemokrácia és a populizmus

Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.

Ez is érdekelheti

A női kézilabda Eb előtt még lehet egy román–magyar meccs Bukarestben

Több résztvevő ország nem vállalta a torna házigazda szerepkörét, így Románia jó eséllyel megrendezheti a 2026-os EHF Euro Cup Final Four-t. A négyes döntőben Románia, Magyarország, Dánia és Norvégia szerepel.

Szabadkártyával a vébére?

Bár a magyar férfi kézilabda-válogatott elbukta a 2027-es világbajnokság selejtezőjét Szerbia ellen, még mindig maradt némi esély arra, hogy ott legyen a tornán.

A magyar válogatott lemaradt a világbajnokságról

A magyar férfi kézilabda-válogatott nem jutott ki a januári olimpiai kvalifikációs világbajnokságra, mivel a csütörtöki 31–29-es vereség után vasárnap Veszprémben csak 31–30-ra győzte le Szerbiát a selejtező visszavágóján.

A magyar kézilabda-válogatott a világbajnokság küszöbén, a klubok az európai elit közelében

A magyar férfi kézilabda több fronton is kulcsidőszakhoz érkezett: a válogatott a vb-részvételért küzd Szerbia ellen, miközben a Szeged és a Veszprém újra a BL negyeddöntőjében torpant meg, a Tatabánya viszont történelmi áttörést ért el az Európa-kupában.

Francia ellenfelet kapott a Győri ETO és a Bukaresti CSM

Hétfő délután Bécsben kisorsolták a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjének elődöntőit: június 6-án a címvédő Győr a Brest Bretagne-nal, a Bukaresti CSM pedig a Metz együttesével találkozik a budapesti MVM Dome-ban.

Sokszáz kilométerre az otthontól, karnyújtásra az álmoktól: Mihály Hanna útja Székelyudvarhelyről a profi szerződésig

Tizenhárom évesen Székelyudvarhelyről indult el, hogy valóra váltsa álmait. 2007-ben született Mihály Hanna első profi szerződésével a zsebében, székely virtussal a szívében, mély alázattal készül arra, hogy az NB I-es mezőny meghatározó alakjává váljon.

Magyar–román párharc Kolozsváron? – sorsoltak a női kézilabda Eb-re

Csütörtök este a lengyelországi Katowice városában kisorsolták a 2026-os női kézilabda Európa-bajnokság csoportjait, miután a selejtezők lezárultával teljessé vált a 24 csapatos mezőny.

A magyar kézisek Nagyváradon indítják az Eb-t, majd átköltözhetnek Kolozsvárra

Kialakult a teljes mezőny, ismert mind a 24 résztvevő a 2026-os női kézilabda Európa-bajnokságra. A héten sorsolnak, kiderült, hogy hol játssza csoportmeccseit a magyar és a román válogatott.

Marosvásárhelyen avatnak győztest a Kárpátok Kupájában

A marosvásárhelyi Simon László Sportcsarnok ad otthont ezen a héten az ifjúsági válogatottak számára kiírt női kézilabda Kárpátok Kupájának, amelyen négy együttes vesz részt.

Történelmi siker Besztercén: Kerekes Éváék már a budapesti négyes döntőről álmodnak

Kerekes Éva apróbb egészségügyi probléma miatt kénytelen kihagyni a román női kézilabda-válogatott utolsó két Eurokupa-csoportmérkőzését, a zetelaki balszélső viszont bízik abban, hogy a Bajnokok Ligája negyeddöntőben már pályára léphet.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!