A spontán sztrájkról, amely során a csarnok igazgatóhelyettese, Ştefan Giuseppe Clinceanu lemondását követelték, videós beszámolóval jelentkezett az országos ifjúsági és sport szakszervezet (Sindicatul Naţional Sport şi Tineret, SNST).
„SOS, Ifjúsági és Sportminisztérium! A sztrájkolók a román női válogatott edzése során mentek be a csarnokba. Ezáltal is kérjük Novák Eduárd sportminiszter közbelépését! Az ön közönye olyan akciókhoz is vezethet, amelyek negatív hatással is lehetnek a sportra” – áll az SNST videójának leírásában.
A tüntetők fehér mellényben vonultak be a lelátókra, közben doboltak és Clinceanu lemondását követelték.
Az SNST kedden délelőtt kiadott egy közleményt, amelyben Novák Eduárd ifjúsági és sportminiszter közbelépését kérik, hogy oldja meg a multifunkcionális sportcsarnok munkaközösségében kialakult konfliktust – írja az Agerpres.
„Ma, március 16. az ötödik nap, hogy kirobbant a spontán sztrájk és az alkalmazottak úgy döntöttek, hogy nem dolgoznak.
Az alkalmazottak úgy vélik, hogy közvetlen kapcsolat van a kolléga halála és az igazgatóhelyettes által létrehozott terrorizáló munkakörnyezet között” – írják a közleményben.
„Az SNST kéri Clinceanu Stefan Giuseppe igazgatóhelyettes azonnali felfüggesztését. Az Ifjúsági és Sportminisztérium köteles a lehető leghamarabb beavatkozni és megoldani a konfliktust. Mély csalódással állapítjuk meg, hogy Novák Eduárd minisztert egyáltalán nem érdekli beosztottjainak sorsa a sportcsarnokban, és az ebben az egységben tervezett sporttevékenységek zökkenőmentes lebonyolítása sem.
– jegyzi meg a szakszervezet közleménye.
Románia női kézilabda-válogatottja Bukarestben készül, a héten pedig Podgoricába utazik az olimpiai selejtezőtornára, ahol szombaton 20.30-tól az aktuális Európa-bajnok Norvégia, míg vasárnap 17 órakor a házigazda Montenegró lesz az ellenfele. Pénteken 20.30-tól rendezik a Monetengró–Norvégia találkozót.
A hármasból az első két helyezett jut ki a 2020-as tokiói olimpiára.
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Óránként 224 kilométeres sebességgel vezető 21 éves sofőrt füleltek le a közlekedési rendőrök az A1-es autópálya Râmnicu Vâlcea és Déva közötti szakaszán, ahol a megengedett sebességhatár 130 km/óra – tájékoztatott szerdán a Hunyad megyei rendőrség.
Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!