Az augusztus végén kinevezett szövetségi kapitány, Golovin Vlagyimir ezen a találkozón mutatkozott be a magyar felnőtt válogatott kispadján. A magyar csapatból Szucsánszki Zita és Kovacsics Anikó sérülés, Szöllősi-Zácsik Szandra betegség miatt hiányzott.
A várakozásoknak és az erőviszonyoknak megfelelően a házigazdák kezdtek jobban, nyolc perc alatt 6–2-re elléptek, a portugálok viszont egyáltalán nem voltak megilletődöttek, és az időkérésük után felzárkóztak két gólra, ez a különbség pedig a szünetig meg is maradt.
A második felvonás elején egyenlített Portugália, a magyarok hat perc elteltével lőtték első góljukat, ekkor viszont lendületbe kerültek, és nyolc perc alatt egy 6–0-s sorozattal elhúztak. A vendégek fáradni látszottak, nem tudták tartani a lépést a tokiói olimpián hetedik helyezett ellenfelükkel, amely egy újabb ötös gólszériával a 48. percre eldöntötte a meccset (28–18), a végeredmény 34–24 lett. A magyar kapuban Bíró Blanka húsz védéssel járult hozzá a sikerhez.
„Jó dolgokat csináltunk, azonban védekezésben nem tudtuk megoldani a beálló körüli játékot, pedig beszéltünk róla, de belealudtunk az egészbe.
Aztán sikerült egy kicsit több megállító faultot alkalmaznunk, ennek hatására a portugálok már csak egyszer-egyszer tudták megjátszani a beállókat” – nyilatkozta a lefújás után Golovin Vlagyimir.
A magyar válogatott vasárnap 18.30-tól Nagytapolcsányban a szlovák csapat vendégeként folytatja szereplését a jövő novemberi északmacedón, montenegrói, szlovén közös rendezésű Európa-bajnokság selejtezősorozatában. A csoport negyedik csapata a világbajnoki ezüstérmes Spanyolország.
Habár a román válogatott az első perctől az utolsóig vezetve győzte le az amatőr játékosokból álló Feröer-szigetek csapatát a 2-es csoportban, Adrian Vasile együttese nem mutatott meggyőző játékot. Az északiak nem adták fel, és hiába kerültek hatgólos hátrányba az első félidő közepén, a szünetig egyre csökkentették a különbséget. A Cristina Neagu nélkül felálló románok a második félidőben végül behúzták a győzelmet, de a 26–19-es sikerre nem lehetnek büszkék. Vasárnap 19.10-kor Ausztriában sokkal nehezebb dolguk lesz.
Az Eb-re a csoport első két helyezettje jut ki, és már biztos résztvevő a címvédő Norvégia, valamint a rendező országok válogatottjai.
A következő öt évben Romániában kizárólag az interneten lehet követni a nagy kézilabdatornák mérkőzéseit. A sportágat kedvelő közösség kérvényezte, hogy a tévében is közvetítsék legalább a román válogatott meccseit, amire egyelőre nemleges választ kaptak.
Igencsak aktív az átigazolási piacon az FK Csíkszereda: a klub pénteken közösségi oldalán jelentette be ötödik új szerzeményét. Răzvan Trif a törökországi edzőtáborban csatlakozott a székelyföldi labdarúgóklub keretéhez.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.
Magyarország nem sodródik, hanem irányt mutat – jelentette ki Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke szombaton Budapesten, a nagyobbik magyarországi kormánypárt, a Fidesz jelöltállító kongresszusán.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!