Rendre parázs találkozókat játszik ezen két együttes – amióta Udvarhely a másodosztályban szerepel –, többször harcban voltak a csoportelsőségért vagy a továbbjutásért. Ezúttal is ez várható, ráadásul rajtuk kívül egy harmadik klub, a Fogarasi VSK is pályázik az első két hely valamelyikére (ami a rájátszás felsőházát jelenti).
Szombaton a Sipos Lóránt által felkészített székelyföldiek a segesváriaknál vendégszerepelnek. A tréner elmondta, komolyan készülnek a meccsre:
Az előző játéknapokon a fogarasiak vereséget szenvedtek a segesváriaktól, az udvarhelyiek pedig kikaptak Fogarason.
A Segesvár–Székelyudvarhely mérkőzést szombaton 18 órától rendezik a Radu Voina Sportcsarnokban, a tervek szerint a szakszövetség hivatalos oldalán, az frh.ro-n élőben lehet majd követhetni az eredmény alakulását.
Nemcsak Niczuly Roland lett kegyvesztett a Sepsi OSK-nál, hanem öccse, Rajmund is, akivel június 30-án bontott szerződést a sepsiszentgyörgyi klub. Időközben viszont fordulat állt be Roland ügyében: újra a nagycsapattal edzhet.
Második nyári felkészülési mérkőzésén sem tudott győzni a Sepsi OSK: a háromszékiek ezúttal a Bukaresti Metaloglobusszal játszottak 1–1-es döntetlent a Sepsi Duna Aréna melletti pályán.
Darvas-Kozma Józsefet, a csíkszeredai Szent Kereszt-plébánia plébánosát megerősítette hivatalában a gyulafehérvári főegyházmegye, Böjte Csaba atyát pedig csíksomlyói lelkésszé nevezte ki. Idén négy új papot fognak felszentelni.
Az olasz sajtó részleteket közölt a csütörtöki transzfogarasi halálos medvetámadás áldozatáról, a 48 éves Omar Farang Zinről, aki Facebook-oldalán tett közzé szerdán medvés fotókat és videókat.
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Esszük a vízízű, papírízű zöldségeket és közben álmodozunk letűnt korok finomságairól. De mi ennek az oka?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!