Csütörtökön este a horvátországi Varasdon a középdöntő második fordulójának meccsén Magyarország fontos találkozót vívott Ausztriával.
Ezen találkozó előtt az Európa-bajnok Franciaország biztosította negyeddöntőbe jutását a II-es csoportból, miután 35–28-ra legyőzte Hollandiát.
Nem indította jól a párharcot Chema Rodríguez együttese, sokat hibázott, ezeket kihasználta az ellenfél, folyamatosan előnyben volt, vezetett hárommal is (8–11), amit sikerült a pihenőig egyre faragnia Lékaiéknak (12–13).
A térfelcserét követően gyorsan sikerült fordítania a piros-fehér-zöldeknek, aztán a hajrához közeledve, a 49. percben már 25–21 állt az eredményjelzőn.
Végül a magyar válogatott 29–26-ra megnyerte a kulcsfontosságú mérkőzést.
A csoport utolsó meccseit szombaton rendezik, akkor a katari–magyar összecsapás mellett holland–osztrák és francia–északmacedón mérkőzéseket játszanak. A magyar válogatott soros ellenféle már biztosan utolsó lesz a csoportban, amennyiben legyőzik őket, ott vannak a negyeddöntőben.
Férfi kézilabda, világbajnokság, középdöntő, II. csoport, 2. forduló:
Magyarország–Ausztria 29–26 (12–13).
Magyarország: Palasics – Rodríguez 8, Ilic 2, Bánhidi 4, Fazekas 1, Szita 4, Bóka 4, cserék: Sipos 1, Ligetvári, Lékai 2, Imre 2, Bodó, Ónodi-Jánoskúti 1, Bartucz, Rosta.
Franciaország–Hollandia 35–28 (19–13).
Észak-Macedónia–Katar 39–34 (21–17).
A csoport állása: 1. (és negyeddöntős) Franciaország 8 pont, 2. Magyarország 5, 3. Észak-Macedónia 4 (127–127), 4. Hollandia 4 (135–140), 5. Ausztria 3, 6. Katar 0.
A következő öt évben Romániában kizárólag az interneten lehet követni a nagy kézilabdatornák mérkőzéseit. A sportágat kedvelő közösség kérvényezte, hogy a tévében is közvetítsék legalább a román válogatott meccseit, amire egyelőre nemleges választ kaptak.
Túl van az életveszélyen és nagyenyedi otthonában lábadozik az FK Csíkszereda ifjúsági labdarúgója Ioó Edvin, aki egy december eleji ifjúsági kupameccsen elszenvedett sérülése után szívműtéten esett át.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Elhagyott, megszaggatott hátizsákra bukkantak a hegyimentők a Brassótól délre található Nagykőhavason, ahol számos medve jelenlétét jelentették az elmúlt időszakban is.
Napok óta borzolja a kedélyeket és minden bizonnyal még jó ideig felháborodás övezi a helyi illetékek drasztikus januári megemelését, amely már csak azért is lesz nehezen megemészthető, mert hamarosan újabb ingatlanadó-növelés következhet.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!