Miután megnyerték az első két meccsüket Dél-Korea és Izland ellen, a magyarok abban a tudatban léptek pályára hétfőn este a D csoport utolsó mérkőzésén, hogy pontszerzés esetén biztosan csoportelsők lesznek.
Nagyon rosszul indult az összecsapás a magyarok számára, Sipos Adriánt ugyanis már az első percben piros lappal kiállították.
Az elején a magyar játékosok nem tudtak mit kezdeni a portugál kapussal, aki szenzációsan védett, így közel hét percet kellett várni az első góljukra, a portugálok pedig hamar 7–1-re elhúztak. Ezután is tehetetlenek voltak támadásban a magyarok, még tovább nőtt az ellenfél előnye, ez pedig Chema Rodriguez szövetségi kapitányt arra késztette, hogy a 18. percben másodszor is időt kérjen.
Lehozott kapusos taktikára váltottak, de ez sem vált be, és bár a szünetig kissé feljavultak, de így is hétgólos hátrányban voltak.
Sokkal szorosab volt a játék a térfélcsere után, de továbbra is a portugálok akarata érvényesült, akik magabiztosan őrizték az előnyüket. A magyar csapat képtelen volt a felzárkózásra, ezúttal is sokat rontottak támadásban. Állandósult a nyolcgólos portugál vezetés, akik végül héttel nyertek, ezzel a csoportelsőséget is megszerezték, mivel a magyarokkal és az izlandiakkal a hármas összevetésben a legjobb gólkülönbséggel rendelkeznek.
A magyar válogatott ezzel a vereséggel a csoport harmadik helyén végzett és két pontot visz magával a középdöntőbe,
ahol az Európa-bajnok Svédországgal, valamint Brazíliával és a Zöld-foki Köztársasággal találkozik. Innen az első két helyezett jut tovább a negyeddöntőbe, ahol majd egyenes kieséses rendszerben zajlik a küzdelem.
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.
Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.
A Beszterce-Naszód megyei Magyardécsében a cseresznye nem egyszerűen gyümölcs, hanem évszázadok óta a megélhetés és az identitás része. A Balla házaspár története megmutatja, hogyan próbál életben maradni Erdély egyik leghíresebb cseresznyetermő vidéke.
Orosz drón zuhant péntekre virradóra, hajnali két óra körül egy tízemeletes panelház tetejére a délkelet-romániai Galacon, az incidens nyomán egy lakásban robbanás történt és tűz keletkezett – közölte a katasztrófavédelem.
Medve tört be egy szállodába, egy másik medve embert sebesített Gyergyóban. A politikusok rohantak gratulálni Cristian Mungiu Aranypálmájához, de rendező kollégája kiosztotta őket: talán közhelyek helyett jobb lenne támogatni a filmipart. Hírek vasárnap.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!