Nagy lehetőséget szalasztottak el a magyar kézilabdázók

Horváth Bálint Ottó 2023. január 16., 23:14 utolsó módosítás: 2023. január 16., 23:15

Túl nagy volt az első félidőben összeszedett hátrány, utána már nem tudott felállni a portugálok ellen a magyar férfi kézilabda-válogatott. Két pontot visznek magukkal a világbajnokság középdöntőjébe.

Sokat rontottak támadásban, képtelenek voltak felzárkózni Fotó: MTI/Kovács Tamás

Miután megnyerték az első két meccsüket Dél-Korea és Izland ellen, a magyarok abban a tudatban léptek pályára hétfőn este a D csoport utolsó mérkőzésén, hogy pontszerzés esetén biztosan csoportelsők lesznek.

Nagyon rosszul indult az összecsapás a magyarok számára, Sipos Adriánt ugyanis már az első percben piros lappal kiállították.

Az elején a magyar játékosok nem tudtak mit kezdeni a portugál kapussal, aki szenzációsan védett, így közel hét percet kellett várni az első góljukra, a portugálok pedig hamar 7–1-re elhúztak. Ezután is tehetetlenek voltak támadásban a magyarok, még tovább nőtt az ellenfél előnye, ez pedig Chema Rodriguez szövetségi kapitányt arra késztette, hogy a 18. percben másodszor is időt kérjen.

Lehozott kapusos taktikára váltottak, de ez sem vált be, és bár a szünetig kissé feljavultak, de így is hétgólos hátrányban voltak.

Sokkal szorosab volt a játék a térfélcsere után, de továbbra is a portugálok akarata érvényesült, akik magabiztosan őrizték az előnyüket. A magyar csapat képtelen volt a felzárkózásra, ezúttal is sokat rontottak támadásban. Állandósult a nyolcgólos portugál vezetés, akik végül héttel nyertek, ezzel a csoportelsőséget is megszerezték, mivel a magyarokkal és az izlandiakkal a hármas összevetésben a legjobb gólkülönbséggel rendelkeznek.

A magyar válogatott ezzel a vereséggel a csoport harmadik helyén végzett és két pontot visz magával a középdöntőbe,

ahol az Európa-bajnok Svédországgal, valamint Brazíliával és a Zöld-foki Köztársasággal találkozik. Innen az első két helyezett jut tovább a negyeddöntőbe, ahol majd egyenes kieséses rendszerben zajlik a küzdelem.