Elöljáróban annyit: a helyzet nem rózsás. A csapat tagjai csütörtökön kapták meg februári fizetésüket, vagyis úgy nyerték meg a másodosztályt, hogy akkor még kéthavi bérükkel tartozott nekik a klub. Semmilyen sportágban, így a kézilabdában sem kis ugrás a második vonalból az élvonalba kerülni. Jó példa erre, hogy a tavaly feljutott három együttes közül kettő szinte biztosan kiesik a Bölények Ligájából.
Győri István, a Szejke SK ügyvezetője megkeresésünkre felvázolta, mekkora is ez a lépés. „Számításaim szerint az élvonalbeli szerepléshez a klub idei költségvetését a háromszorosára kellene felduzzasztani. Figyelembe véve, hogy Székelyudvarhely városának mekkora a költségvetése, mennyi jut a sportra, illetve hogy a helyi cégek mennyivel tudnak beszállni, jelentős erőfeszítést igényel, hogy az első osztályhoz illő anyagi hátteret előteremtsük” – fejtette ki.
„Mindenkinek meg kell köszönnünk azt, amit eddig nyújtott, mind a városnak, mind pedig a vállalkozóknak, akik mellettünk voltak az elmúlt években, és lehetőségeik szerint támogattak a pandémia idején is.
Ahhoz, hogy fellépjünk a Bölények Ligájába, egy országos vagy egy multinacionális cég, nagy befektetés szükséges” – tette hozzá.
Ugyanakkor több kézilabdázónak az idény végén lejár a szerződése a Szejke SK-val, így azt meg kellene újítani, ehhez pedig az elmaradt fizetést kézhez kellene kapniuk. „Fontos lenne, hogy tisztázódjon az anyagi helyzet a klubnál, mert ez elsődleges ahhoz, hogy egyben maradjon ez a csapat. Minél jobban húzódik ez, annál nagyobb a valószínűsége, hogy a kézilabdázó esetleg más klubhoz igazol” – mondta a Szejke SK edzője, Sipos Lóránt.
A tréner szerint a képlet viszonylag egyszerű: „Ha lesz pénz, indulhatunk a Bölények Ligájában, természetesen néhány játékossal erősítenünk kell. Ha pedig nem lesz, akkor azon kell dolgoznunk, hogy ezt a keretet összetartsuk, azzal a céllal, hogy újból nekivághassunk a feljutásnak. A tartozások kiegyenlítése az elsődleges, azután lehet a jövőképen munkálkodni.
Nagyon egyszerűen: ha előteremtődik a Bölények Ligájához szükséges pénzkeret, akkor elindulunk ott. Ha nem, akkor valószínűleg nem oda nevezünk be, de mindenképpen biztos anyagi háttér kell akár az első, akár a másodosztályhoz.”
Hasonló a meglátása az ügyvezetőnek is az udvarhelyi férfi kézilabdacsapat jövőjével kapcsolatosan: „Az lenne a célszerű, hogy első lépésben az együttesnek biztosítani kellene a túlélését.
Amennyiben nem sikerül elindulnunk az élvonalban, akkor az A osztályba nevezünk be, onnan pedig újból kivívjuk a Bölények Ligájában való szereplés jogát. Aztán a minisztériumi segítséggel, illetve más támogatókkal együtt el is tudjunk indulni az első osztályban.”
Egy biztos, nem sok idejük maradt az illetékeseknek, hogy meghozzák a döntést a hogyan továbbról. A Székelyudvarhelyi Szejke SK-nak egy feladata maradt még erre az idényre, május végén a Román Kupa tornáján szerepel. Addigra nagyjából tudnia kellene a csapatnak, hogy a vakáció után minek vág neki: a Bölények Ligájának vagy az A osztályba való felkészülésnek.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!