Hirdetés

Nagy erőfeszítésre lenne szükség, kérdéses a Szejke SK indulása az élvonalban

Szinte minden meccsüket megnyerték az A osztályban, de így sem biztos a Bölények Ligájában való indulásuk
Fotó: Beliczay László

2021. április 30., 11:14

Két hete fennállása legnagyobb sikerét könyvelte el a Székelyudvarhelyi Szejke Sport Klub: a férfi kézilabda A osztály feljutási tornáján az első helyen zárt, így a versenykiírás szerint megszerezte az indulási jogot a Bölények Ligájába. A pályán kivívta, hogy a legjobbak között szerepelhessen, a nagy kérdés, hogy az ehhez szükséges pénzt elő tudják-e teremteni. Azaz lesz-e Udvarhelynek a 2018-ban megszűnt SZKC után csapata az élvonalban.

2021. április 30., 11:14

Elöljáróban annyit: a helyzet nem rózsás. A csapat tagjai csütörtökön kapták meg februári fizetésüket, vagyis úgy nyerték meg a másodosztályt, hogy akkor még kéthavi bérükkel tartozott nekik a klub. Semmilyen sportágban, így a kézilabdában sem kis ugrás a második vonalból az élvonalba kerülni. Jó példa erre, hogy a tavaly feljutott három együttes közül kettő szinte biztosan kiesik a Bölények Ligájából.

Hirdetés

Győri István, a Szejke SK ügyvezetője megkeresésünkre felvázolta, mekkora is ez a lépés. „Számításaim szerint az élvonalbeli szerepléshez a klub idei költségvetését a háromszorosára kellene felduzzasztani. Figyelembe véve, hogy Székelyudvarhely városának mekkora a költségvetése, mennyi jut a sportra, illetve hogy a helyi cégek mennyivel tudnak beszállni, jelentős erőfeszítést igényel, hogy az első osztályhoz illő anyagi hátteret előteremtsük” – fejtette ki.

„Mindenkinek meg kell köszönnünk azt, amit eddig nyújtott, mind a városnak, mind pedig a vállalkozóknak, akik mellettünk voltak az elmúlt években, és lehetőségeik szerint támogattak a pandémia idején is.

Jelenleg kérdéses, hogy képesek vagyunk-e az első osztályhoz szükséges költségvetést előteremteni.

Ahhoz, hogy fellépjünk a Bölények Ligájába, egy országos vagy egy multinacionális cég, nagy befektetés szükséges” – tette hozzá.

Ugyanakkor több kézilabdázónak az idény végén lejár a szerződése a Szejke SK-val, így azt meg kellene újítani, ehhez pedig az elmaradt fizetést kézhez kellene kapniuk. „Fontos lenne, hogy tisztázódjon az anyagi helyzet a klubnál, mert ez elsődleges ahhoz, hogy egyben maradjon ez a csapat. Minél jobban húzódik ez, annál nagyobb a valószínűsége, hogy a kézilabdázó esetleg más klubhoz igazol” – mondta a Szejke SK edzője, Sipos Lóránt.

A tréner szerint a képlet viszonylag egyszerű: „Ha lesz pénz, indulhatunk a Bölények Ligájában, természetesen néhány játékossal erősítenünk kell. Ha pedig nem lesz, akkor azon kell dolgoznunk, hogy ezt a keretet összetartsuk, azzal a céllal, hogy újból nekivághassunk a feljutásnak. A tartozások kiegyenlítése az elsődleges, azután lehet a jövőképen munkálkodni.

A sorrend ez lenne: fizetések, költségvetés a következő idényre, valamint a célkitűzés megfogalmazása szintén a 2021–22-es szezonra.

Nagyon egyszerűen: ha előteremtődik a Bölények Ligájához szükséges pénzkeret, akkor elindulunk ott. Ha nem, akkor valószínűleg nem oda nevezünk be, de mindenképpen biztos anyagi háttér kell akár az első, akár a másodosztályhoz.”

Hasonló a meglátása az ügyvezetőnek is az udvarhelyi férfi kézilabdacsapat jövőjével kapcsolatosan: „Az lenne a célszerű, hogy első lépésben az együttesnek biztosítani kellene a túlélését.

Mivel nehéz összehozni az élvonalbeli induláshoz szükséges pénzösszeget, jelen állás szerint abban kell gondolkodnunk, hogy ezt a keretet megtartsuk jövőre is.

Amennyiben nem sikerül elindulnunk az élvonalban, akkor az A osztályba nevezünk be, onnan pedig újból kivívjuk a Bölények Ligájában való szereplés jogát. Aztán a minisztériumi segítséggel, illetve más támogatókkal együtt el is tudjunk indulni az első osztályban.”

Egy biztos, nem sok idejük maradt az illetékeseknek, hogy meghozzák a döntést a hogyan továbbról. A Székelyudvarhelyi Szejke SK-nak egy feladata maradt még erre az idényre, május végén a Román Kupa tornáján szerepel. Addigra nagyjából tudnia kellene a csapatnak, hogy a vakáció után minek vág neki: a Bölények Ligájának vagy az A osztályba való felkészülésnek.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Egyhamar nem nézhetjük a nagy kézilabdatornákat a román sportcsatornákon

A Pro TV szerezte meg a 2026 és 2031 közötti időszakra összesen tizenkét férfi és női kézilabdatorna, Európa- és világbajnokság közvetítési jogát. Sajtóértesülések szerint mindegyik sportesemény mérkőzéseit kizárólag az interneten lehet követni.

Kitehetik a keretből a Sepsi OSK korábbi húzóemberét

Nagyon kevés játéklehetőséget kapott az őszi idényben a török élvonalbeli csapatánál Marius Ștefănescu. Az edzőváltás után sem javult a helyzet, ráadásul az új szakvezető nem számol vele a szezon második részére.

Székelyhon

Háromnapos havazás következik

A következő három napban az ország teljes hegyvidékén jelentős havazás várható, amely nyomán jelentősen megnövekszik a hóréteg és nő a lavinák kialakulásának veszélye – közölte pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat.

`
Krónika

Az ukrán erők „Magyar Madarak” nevű egysége égethette el elevenen az ünneplő civileket

A herszoni kormányzó szerint az ukrán erők fegyveresei irányíthatták szilveszter éjszaka azokat a Fekete-tenger partján található kávéház és szálloda elleni dróntámadásokat, amelyek következtében az új évet ünneplő civilek elevenen égtek el.

Krónika

Kihűlt a termálvíz Félixfürdőn, panaszkodnak a csalódott turisták

Hatalmas elégedetlenséget váltott ki a kimondottan a forró termálvízért Félixfürdőre utazók körében, hogy a megszokottnál jóval hidegebb víz fogadta őket a szilveszteri időszakban az Apollo strandon.

Főtér

Sokánt (vagy normális?): egy erdélyi településen felszámolják a helyi rendőrséget…

… Bukarest új főpolgármesterének szakmai önéletrajza icipicit hamis, de szerinte az egész csak félreértés… és a Pruton túli parlament plenáris ülésén nem kisebb dologról kommunikáltak a honatyák, mint egy jó kis bulikáról.

Ez is érdekelheti

Játékossors a Virágok Ligájában: a zetelaki szélső Brassóban folytathatja

Nem hosszabbítja meg a zetelaki Kerekes Éva szerződését a román női kézilabda élvonalban érdekelt Besztercei Gloria, a székely szélső nyártól a Brassói Coronához kerülhet.

Ellenfeleket kaptak a székelyföldi csapatok a női kézikupában

Elkészítették a női kézilabda Román Kupa első fordulójának párosításait, a székelyföldi együttesek is megismerték ellenfeleiket. A Sepsi-SIC és a Hargita KK idegenben, míg a Marosvásárhelyi VSK hazai környezetben lép pályára a továbbjutásért.

Idegenben jutott tovább a kupában a Sepsi-SIC és a Marosvásárhelyi VSK

A sepsiszentgyörgyi csapat fölényes győzelemmel, a marosvásárhelyi együttes szoros párharcban harcolta ki a továbbjutást a női kézilabda Román Kupa előselejtezőjében.

Megállíthatatlanul robog a Marosvásárhelyi VSK, nem bírt az éllovassal a Hargita KK

Folytatta a győzelmi sorozatát a Marosvásárhelyi VSK, amely a kilencedik mérkőzését is megnyerte, míg a Székelyudvarhelyi Hargita KK nagy arányban maradt alul a női kézilabda A osztályban.

Könnyed idegenbeli győzelemmel zárta az évet a Sepsi-SIC

Az év utolsó mérkőzését játszotta kedden délután a háromszéki gárda, amely a CS Bákói Știința vendégeként volt a női kézilabda A divízió 9. fordulójában. Carmen Cartaș tanítványai egyszer sem kerültek hátrányba, és megérdemelten hozták el a két pontot.

Elkezdődött a Hargita megyei női kézilabda-bajnokság rájátszása

Szentegyházán találkoztak az elmúlt hétvégén, elrajtott a Hargita megyei női kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszása.

Bejutott a rájátszás felsőházába, így megy téli szünetre a VSK Székelyudvarhely kézicsapata

A csoportkör érdemi részét letudta a VSK Székelyudvarhely, egyben lejátszotta az összes idei mérkőzését a férfi kézilabda másodosztályban. Az már biztos, hogy a felsőházban folytatja a küzdelmeket.

A jó kezdés megalapozta a VSK Székelyudvarhely sikerét, elérték a felsőházi rájátszást

Pillanatok alatt elhúzott a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda-bajnokság A osztályának találkozóján. Az év utolsó meccsén eldőlt, hogy ott lesznek a play-offban.

„Ez csak kézilabda, nem háború” – Kerekes Éva nyilatkozatától hangos a román és a magyar sportsajtó

Mindkét ország szaksajtója terjedelmesen foglalkozik a női kézilabda-világbajnokság magyar–román párharcával, amelyet a magyar válogatott szerdán 34–29-re nyert meg és ezzel nagy lépést tett a negyeddöntő felé, míg a románoknak erre már nincs esélyük.

A kétszeres székely világbajnok kézilabdakapus, akinek kijutott a nehézségekből

Orbán István a román férfi kézilabda-válogatott kétszeres világbajnok (1970, 1974) kapusaként szerzett nevet magának. Karrierjének egy súlyos sérülés vetett véget. Utána edzőként maradt imádott sportága berkeiben.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!