Öt csapat alkotja a 2024–2025-ös Hargita megyei női kézilabda bajnokság mezőnyét, amelyen meghívottként Marosvásárhely is részt vesz.
A benevezett csapatok: Marosvásárhelyi Active7, Zetelaka, Szentegyháza, Székelykeresztúr és a Csíkszeredai NKSZ. Az első teremtornát októberben Zetelakán rendezték, a másodikat pedig most, novemberben, Székelykeresztúron. Két torna után két alakulat, a Marosvásárhely és a Szentegyháza még veretlen.
Öt teremtornát tervezetek, a további helyszínek és az időpontok pedig a következők: Marosvásárhely (2025. január 25.), Szentegyháza (2025. március 8.) és Csíkszentsimon (2025. április 12.).
A hétvégén súlyos sérülést szenvedett az FK Csíkszereda ifijátékosa, Ioó Edvin, akit helikopterrel szállítottak Marosvásárhelyre. A fiatal futballistán életmentő szívműtétet hajtottak végre, állapota stabilizálódott.
Kevesebb mint egy hónap után menesztette a Csíkszeredai Sportklub a novemberben érkezett Peteris Skudrát: a lett vezetőedzővel egyetlen pontot szerzett a csapat a jégkorong Erste Ligában, miközben sorra jöttek a vereségek.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat Csíkszeredai mentőpontjának főasszisztense, Szabó Lenke – jelentette be a mentőszolgálat.
Élesen bírálja Nicuşor Dan román államfőt Cătălin Avramescu filozófus, politológus, aki azt állítja, hogy az elnök olyan háborús veteránt tüntetett ki a román nemzeti ünnep alkalmából, aki a nácik oldalán részt vett többek között az odesszai mészárlásban.
Házkutatás során letartóztatta a belga rendőrség kedden az Európai Unió volt külpolitikai főképviselőjét, Federica Mogherinit. A rendőrség az Európai Külügyi Szolgálatnál és az Európa Kollégiumnál tartott razziát egy csalás elleni nyomozás részeként.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!