Szombaton kora délután a vidombáki együttes otthonában lépett pályára a háromszéki alakulat. A zöld-fehérek a nyitófordulóban a Székelyudvarhelyi Hargita KK ellen tudtak győzni. Ezúttal is jól kezdett a Carmen Cartaș által vezetett gárda, magához ragadta a kezdeményezést és elsőként jutott el az öt lőtt gólig.
Negyedórányi játék után azonban összeszedte magát a hazai klub és előbb egyenlített, majd háromgólosra növelte előnyét (11–8). Aztán következett egy hosszú gólcsend, perceken keresztül érintetlen maradt a háló mindkét oldalon. Szünetben 12–10 állt az eredményjelzőn, hátrányból várta a folytatást a Sepsi-SIC.
A fordulás után zsinórban ötször volt eredményes a vendég alakulat, így ismét átvette a vezetést. Innen viszont nem engedte ki a kezéből a három pontot, uralta az összecsapást és végül 27–22-es sikert ért el.
Hatalmas küzdelem után kikapott a Hargita KK
Újabb idegenbeli összecsapás várt a Székelyudvarhelyi Hargita KK együttesére, ezúttal a Temesvári CSU látta vendégül. A Hargita megyei csapat az elején még vezetett (1–2), azonban félidőre már négy találat volt a hátránya a házigazdával szemben (15–11).
A második félidőben mindent megtett az egyenlítés érdekében, azonban nem tudta lefaragni a gólkülönbséget, 31–27-es vereséget szenvedett el és két játéknap után szerzett pont nélkül áll.
Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.
Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.
77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.
A marosvásárhelyi orvosképzés meghatározó egyéniségétől, dr. Brassai Zoltán belgyógyász professzortól búcsúzunk, aki tartalmas életének 92. évében a lelki és szellemi folytatás bizonyosságával távozott közülünk.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!