Megrázta magát a második félidőben, idegenben nyert a sepsiszentgyörgyi kézicsapat

Sebestyén Ervin 2024. szeptember 21., 17:06

Egy hete rajtolt el a román női kézilabda másodosztály 2024–2025-ös kiírása, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a második játéknapon Vidombák városából hozta el a három pontot, a Székelyudvarhelyi Hargita KK hiába küzdött nagyot, vereséggel tért haza Temesvárról.

Második bajnokiját is megnyerte a Sepsi-SIC. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Szombaton kora délután a vidombáki együttes otthonában lépett pályára a háromszéki alakulat. A zöld-fehérek a nyitófordulóban a Székelyudvarhelyi Hargita KK ellen tudtak győzni. Ezúttal is jól kezdett a Carmen Cartaș által vezetett gárda, magához ragadta a kezdeményezést és elsőként jutott el az öt lőtt gólig.

Negyedórányi játék után azonban összeszedte magát a hazai klub és előbb egyenlített, majd háromgólosra növelte előnyét (11–8). Aztán következett egy hosszú gólcsend, perceken keresztül érintetlen maradt a háló mindkét oldalon. Szünetben 12–10 állt az eredményjelzőn, hátrányból várta a folytatást a Sepsi-SIC.

A fordulás után zsinórban ötször volt eredményes a vendég alakulat, így ismét átvette a vezetést. Innen viszont nem engedte ki a kezéből a három pontot, uralta az összecsapást és végül 27–22-es sikert ért el.

Hatalmas küzdelem után kikapott a Hargita KK

Újabb idegenbeli összecsapás várt a Székelyudvarhelyi Hargita KK együttesére, ezúttal a Temesvári CSU látta vendégül. A Hargita megyei csapat az elején még vezetett (1–2), azonban félidőre már négy találat volt a hátránya a házigazdával szemben (15–11).

A második félidőben mindent megtett az egyenlítés érdekében, azonban nem tudta lefaragni a gólkülönbséget, 31–27-es vereséget szenvedett el és két játéknap után szerzett pont nélkül áll.

Női kézilabda, A divízió, 2. forduló:
Vidombák–Sepsi-SIC 22–27 (12–10).
A vendégek gólszerzői: Andreea Nadia Gheorghe 11, Iuliana-Daniela Damian 4, Delia Rau és Ana Martina Stan 3-3, Ioana Abaza és Iulia Mihaela Constantinescu 2-2, Daria Maria Lupisca és Iulia-Ioana Bita 1-1.

Temesvári CSU–Székelyudvarhelyi Hargita KK 31–27 (15–11).
Az udvarhelyi együttes gólszerzői: Andreea Chirtacu 9, Munteanu-Korodi Krisztina 7, Mester Noémi 6, Benkő Kitti-Vanda 3, Márton Adél és Major Andrea 1-1.