Ezen a héten nyolc ifjúsági 2-es korosztályú együttes néz farkasszemet a városi sportcsarnokban. A mezőny kedden este zárta a csoportkört, következnek a helyosztók és az elődöntők.
A Székelyudvarhelyi ISK jól teljesített, a Palatka Barna által irányított gárda megnyerte mindhárom eddigi találkozóját, így szerdán délután a döntőbe való jutást célozza meg, 17 órától a Resicabányai CSM lesz az ellenlábasa.
A torna kisdöntőjét és döntőjét csütörtökön játsszák 10, illetve 12 órától.
Ifi 2-es (U16) fiúkézilabda, alsóházi országos döntő torna
A Székelyudvarhelyi ISK csoporteredményei:
36–25 az Arrubium Măcinnal,
33–32 a Bákói CSM-vel,
44–30 a Bukaresti 2 CSS-vel.
Az elődöntők párosítása, szerdán:
Székelyudvarhelyi ISK–Resicabányai CSM (17 órától),
Nagyszebeni ISK–Bakói CSM (19 órától).
Az FCSB elleni bravúrgyőzelem után a többi eredmény is a Csíkszeredának kedvezett: szombaton matematikailag is biztossá vált, hogy Ilyés Róbert csapata elkerüli a kiesést és az osztályozót, azaz a labdarúgó Szuperligában kezdi a 2026–2027-es kiírást is.
Kulcsfontosságú győzelmet aratott a Sepsi OSK az éllovas Corvinul ellen, és visszavette a második helyet. A lefújás után Batzula Hunor a Székely Sportnak beszélt a nyomásról, a gól pillanatáról és a feljutási esélyekről.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
A korábbi RMDSZ‑vezető a fűnyíró kését próbálta megélezni, amikor a gép rázuhant.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!