Még nincs udvarhelyi továbbjutás az országos kézidöntőben

Székely Sport 2021. június 03., 19:56 utolsó módosítás: 2021. június 06., 11:21

A győzelem a legjobb négy közé kerülést jelentette volna a Székelyudvarhelyi ISK számára a fiú kézilabda országos bajnokság döntő tornáján.

Az első mérkőzésen nyertek, a másodikon kikaptak Fotó: Beliczay László

Csütörtökön délután a Bukaresti CSM volt az ellenfele a Székelyudvarhelyi ISK-nak az ifi 1-es országos bajnokság döntő tornájának második játéknapján. A 2-es csoportban az előző fordulóban diadalmaskodó két együttes nézett farkasszemet, így a győzelem a biztos továbbjutást jelentette volna.

A kolozsvári torna mérkőzésén az első tíz percben fej-fej mellett haladt a két ellenlábas, aztán a fővárosiak ragadták meg a kezdeményezést, gyorsan elhúztak 3-4 góllal, a szünetben 15–10-re vezettek.

Ezt a különbséget a második felvonásban is megtartották, így vereséget könyvelt el az Udvarhelyi ISK.

Pénteken a csoport zárómeccsén 17 óra 30 perctől a CSS Piatra Neamț lesz a székelyföldiek ellenfele, a tét az elődöntőbe jutás.

Kézilabda fiú 1-es országos bajnokság, döntő torna, 2-es csoport, 2. forduló:

Székelyudvarhelyi ISK–Bukaresti CSM 24–29 (10–15).
Az ISK gólszerzői: Tófalvi Krisztián 5, Teiu Dănuț 4, Katona Tamás, Menyhárt Barna, Mátyás Demeter 3-3, Hintz Magor és Geréb Zalán 2-2, Szilveszter Bence és Tankó László 1-1. Játszottak még: Csutak Zsolt és Kacsó Bence (kapusok), Vári Tamás és Tófalvi Tamás.