Csütörtökön délután a Bukaresti CSM volt az ellenfele a Székelyudvarhelyi ISK-nak az ifi 1-es országos bajnokság döntő tornájának második játéknapján. A 2-es csoportban az előző fordulóban diadalmaskodó két együttes nézett farkasszemet, így a győzelem a biztos továbbjutást jelentette volna.
A kolozsvári torna mérkőzésén az első tíz percben fej-fej mellett haladt a két ellenlábas, aztán a fővárosiak ragadták meg a kezdeményezést, gyorsan elhúztak 3-4 góllal, a szünetben 15–10-re vezettek.
Ezt a különbséget a második felvonásban is megtartották, így vereséget könyvelt el az Udvarhelyi ISK.
Pénteken a csoport zárómeccsén 17 óra 30 perctől a CSS Piatra Neamț lesz a székelyföldiek ellenfele, a tét az elődöntőbe jutás.
Kézilabda fiú 1-es országos bajnokság, döntő torna, 2-es csoport, 2. forduló:
Székelyudvarhelyi ISK–Bukaresti CSM 24–29 (10–15).
Az ISK gólszerzői: Tófalvi Krisztián 5, Teiu Dănuț 4, Katona Tamás, Menyhárt Barna, Mátyás Demeter 3-3, Hintz Magor és Geréb Zalán 2-2, Szilveszter Bence és Tankó László 1-1. Játszottak még: Csutak Zsolt és Kacsó Bence (kapusok), Vári Tamás és Tófalvi Tamás.

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Donald Trump amerikai elnök egyelőre elhalasztja az Irán elleni újabb katonai csapást, amennyiben rövid időn belül sikerül megállapodást kötni.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!