A romániai válogatott a 2-es csoportba kapott besorolást, ellenfelei Izrael, Lengyelország és Portugália. Az oda-visszavágókat követően az első kettő kijut a kontinenstornára, de még a harmadikok is reménykedhetnek, miután a legjobb négy ilyen pozícióban zárt együttes is ott lesz az Eb-n.
A selejtezősorozatot a George Buricea által irányított nemzeti együttes idegenben, Portugáliában kezdi november 7-én, csütörtökön, aztán november 11-én, hétfőn 19 órától Buzăuban a lengyeleket látják vendégül.
A szakember 21 fős keretet hirdetett erre a két összecsapásra, ebben egyetlen székelyföldi kézilabdázót találunk, a vargyasi születésű Szász Andrást. A beálló másfél év után tér vissza a válogatotthoz.
Hasonló a rendszere a válogatottnál, mint Konstancán” – mondta el a Székely Sport megkeresésére a 30 éves kézilabdázó, aki a Konstancai CSM játékosa.
Egyelőre nem tudja, hogy benne lesz-e az utazó keretbe, amelyik Portugáliába megy. Hozzátette, egy igencsak fiatal együttes a mostani, a cél pedig az, hogy kijussanak az Európa-bajnokságra.
„A portugálok kiemelkednek ebből a négyesből, de ők sem verhetetlenek. megpróbálunk tőlük elcsenni pontokat. Sokkal fontosabb a lengyelek és az izraeliek elleni összecsapások, ezeken dől el, hogy ki szerzi meg a jegyeket az Eb-re. Remélem, hogy folytatjuk ezt a hagyományt, a legutóbbi tornán ott volt a gárda, most is elérjük, hogy ott lehessünk” – tette hozzá Szász.
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.
Harmincezer lejt tartalmazó elvesztett övtáskát talált meg, majd tartott meg jogtalanul egy 37 éves férfi Sepsiszentgyörgyön. A rendőrök a pénz jelentős részét visszaszerezték, az ügyben lopás miatt folyik nyomozás.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Nagyszabású razziát tartottak a nyomozók pénteken Arad, Bihar, Fehér, Kolozs és Szeben megyében az idei érettségi vizsgákkal kapcsolatos csalás gyanúja miatt. A főügyészség szerint kiszivárogtatták a vizsgatételeket.
Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!