A Hargita Megyei Kézilabda-szövetség (HMKSZ) által szervezett nyolccsapatos bajnokságon 2022. novembere és 2023. májusa között hét teremtornát szerveztek, a mezőnyt pedig Szentegyháza, Felcsík, Zetelaka, a Csíkszeredai NKSZ és Székelykeresztúr csapata, illetve a három Maros megyei meghívott, Nyárádszereda, Szováta és a Marosvásárhelyi Active7 együttese alkotta.
Csíkszentsimon korszerű sportcsarnoka adott otthont hévégén a záró tornának, amelynek házigazdája a Csíkszeredai NKSZ volt. A csíkszeredai hölgyek esélyesek volta a dobogóra, az alcsíki torna első találkozóján azonban egygólos vereséget szenvedtek a Szentegyházától, míg a Felcsík elleni zárómérkőzésen nagyon rosszul kezdtek.
A Csíkszereda–Felcsík találkozó az első percekben még szoros volt, aztán a fiatalabb felcsíki gárda 5-6 góllal elhúzott, és ezt az előnyt az 54. percig tartotta. Az utolsó bő öt percre Halmágyi Zsolt, az NKSZ edzője egészpályás emberfogásos taktikát rendelt el, támadásaiknál pedig a csíkiak a modern kézilabdában nagyon használt kapulehozatalt alkalmazták. A taktika bejött, az NKSZ 4 góllal győzött, beérte pontszámban a Zetelakát, de az egymás elleni kritérium miatt végül csak negyedik lett.
Érdekesség, hogy a csíkszeredai együttesnél a csapat legeredményesebb játékosa, Szőke Orsolya csapattárs volt édesanyjával, Szőke Erzsébettel, akitől számos gólpasszt kapott.
Kiváló hangulat volt a szentsimoni tornán, a hölgyek élvezték a játékot, a díjkiosztóra pedig illusztris vendégek érkeztek. Az okleveleket, illetve a serlegeket és az érmeket Benedek Árpád Csaba, a szervező Hargita Megyei Kézilabda-szövetség (HMKSZ) elnöke, Tánczos Barna, Románia környezetvédelmi, vízügyi és erdészeti minisztere, illetve Kozma István, Csíkszentsimon polgármestere adta át. A bajnokságot lezáró ünnepi vacsorát a Csíki Sör Manufaktúránál tartották.
Hargita megyei női kézilabda-bajnokság, a záróforduló eredményei:
Csíkszereda–Szentegyháza 31–32,
Szováta–Nyárádszereda 29–23,
Zetelaka–Marosvásárhely 35–41,
Székelykeresztúr–Felcsík 24–26,
Szentegyháza–Szováta 28–41,
Marosvásárhely–Nyárádszereda 40–33,
Zetelaka–Székelykeresztúr 24–22,
Csíkszereda–Felcsík 25–21.
A bajnokság végeredménye:
1. Marosvásárhely 14 13 0 1 550–396 39
2. Szentegyháza 14 10 0 4 528–451 30
3. Zetelaka* 14 9 0 5 417–412 27
4. Csíkszereda* 14 9 0 5 382–328 27
5. Szováta 14 8 0 6 410–403 24
6. Felcsík 14 5 0 9 357–387 15
7. Székelykeresztúr 14 1 0 13 285–399 3
8. Nyárádszereda 12 1 0 11 314–459 3
*Egyenlő pontszám esetén az egymás elleni meccsek rangsoroltak.
Legszebb korú játékos: Bustya Mária (Székelykeresztúr)
Legfiatalabb játékos: Bodoni Zsuzsanna (Szováta)
Gólkirály: Kolumbán Anett (Szentegyháza)
Legjobb kapus: Mihály Orsolya (Szentegyháza)
Legjobb játékos: Sándor Izabella (Zetelaka)
Góllövőlista (az élmezőnyben): 1. Kolumbán Anett (Szentegyháza) 163 gól, 2. Sándor Izabella (Zetelaka) 159 gól, 3. Kacsó Andrea (Marosvásárhely) 158 gól, 4. Zsigmond Kriszta (Nyárádszereda) 99 gól, 5. Lázár Krisztina (Szováta) 93 gól, 6–7. Alina Bucin (Marosvásárhely) és Szabó Andrea (Zetelaka) 93–93 gól, 8. Szőke Orsolya (Csíkszereda) 90 gól, 10. Csoma Hajnalka (Székelykeresztúr) 89 gól.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!