A nyitó meccset a Csíkszeredai NKSZ és a Marosvásárhelyi Active 7 játssza 10 órától, 11.30-tól a Székelykeresztúr–Zetelaka, 14.30-tól a Szentegyháza–Csíkszeredai NKSZ, végül 16 órai kezdettel a Zetelaka–Marosvásárhelyi Active 7 összecsapásokat rendezik.
A bajnokságot 10 ponttal a Szentegyháza vezeti a Marosvásárhelyi Active 7 előtt, ez a két együttes maradt veretlen az első két teremtornát követően.
Hargita megyei női kézilabda-bajnokság
1. Szentegyháza 4 3 1 0 150–115 10
2. Marosvásárhely 3 1 2 0 108–83 5
3. Zetelaka 3 1 1 1 96–91 4
4. Csíkszereda 3 1 0 2 65–83 3
5. Székelykeresztúr 3 0 0 3 63–110 0
A marosvásárhelyi forduló után Szentegyházán (március 8.) és Csíkszentsimonban (április 12.) gyűl majd össze a mezőny.
Az első két teremtornát követően a góllövőlista élén a következő az állás: 1. Kolumbán Anett (Szentegyháza) 42 gól, 2. Kacsó Andrea (Marosvásárhely) 27 gól, 3–5. Szabó Andrea (Zetelaka), Sándor Izabella (Zetelaka) és Kocsis Tamara (Marosvásárhely) 24-24 gól, 6. Márton Kinga (Szentegyháza) 22 gól, 7. Alexandra Tifui (Marosvásárhely) 20 gól, 8-9. Lőrincz Evelin és Simó Nóra (mindketten Szentegyháza) 19-19 gól, 10-11. Ambrus Viola (Székelykeresztúr) és Tasnádi Tekla (Szentegyháza) 15-15 gól.
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.
Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.
A Beszterce-Naszód megyei Magyardécsében a cseresznye nem egyszerűen gyümölcs, hanem évszázadok óta a megélhetés és az identitás része. A Balla házaspár története megmutatja, hogyan próbál életben maradni Erdély egyik leghíresebb cseresznyetermő vidéke.
Orosz drón zuhant péntekre virradóra, hajnali két óra körül egy tízemeletes panelház tetejére a délkelet-romániai Galacon, az incidens nyomán egy lakásban robbanás történt és tűz keletkezett – közölte a katasztrófavédelem.
Medve tört be egy szállodába, egy másik medve embert sebesített Gyergyóban. A politikusok rohantak gratulálni Cristian Mungiu Aranypálmájához, de rendező kollégája kiosztotta őket: talán közhelyek helyett jobb lenne támogatni a filmipart. Hírek vasárnap.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!