A hatcsapatos vetélkedő – amelyen vendégként két Maros megyei együttes is részt vesz – második tornájának Szentegyháza volt a házigazdája.
A 3. és 4. játéknap eredményei:
Szentegyháza–Felcsík 27–24,
Marosvásárhelyi Active7–Szováta 44–30,
Csíkszeredai NKSZ–Zetelaka 28–21,
Active7–Felcsík 39–24,
Zetelaka–Szováta 25–29,
Szentegyháza–NKSZ 27–26.
A következő tornát a tervek szerint 2022. január 16-án rendezik Szovátán.
Az állás:
1. Marosvásárhely 4 3 0 1 136–105 9
2. Szentegyháza 4 3 0 1 112–112 9
3. Csíkszereda 4 2 0 2 96–89 6
4. Zetelaka 4 2 0 2 108–111 6
5. Szováta 4 2 0 2 98–111 6
6. Felcsík 4 0 0 4 95–117 0
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Kijelölték a romániai U20-as jégkorong-válogatott világbajnoki keretét, amely a januárban Bukarestben rendezendő Divízió 2/A jelű vébén szerepel. A tornán sem a Csíkszeredai Sportklub, sem a Csíkszeredai ISK nem lesz képviselve.
Újabb tűzeset történt Kászonjakabfalván: az elmúlt éjszaka leégett a plébánia csűrje. Mindössze tíz nappal korábban, ugyanitt, a templom közvetlen közelében egy fatároló semmisült meg. Két hónapon belül ez már a harmadik, helyi egyházat érintő eset.
Csupán négy párt jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
A Kolozsvári Waldorf Líceum aligazgatónőjének menesztése nyomán az elmúlt napokban egymásnak feszültek intézményi álláspontok, jogértelmezések és közösségi reakciók.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!